مقالات

آموزش آرایش شرقی و تفاوت چهره شرقی و غربی

آموزش آرایش شرقی و تفاوت چهره شرقی و غربی

مدل میکاپ و آرایش شرقی سبکی ملایم و خاص است که در کشورهای شرقی مانند خاورمیانه، آسیا و شمال آفریقا متداول می‌باشد. میکاپ به سبک شرقی اغلب روی زیبایی طبیعی تاکید دارد. برای داشتن چهره شرقی دخترانه برخلاف آرایش هالیوودی، آرایش اسموکی و آرایش کلاسیک، از محصولات آرایشی و رنگ‌های ملایم استفاده می‌شود. استانداردهای زیبایی در نقاط مختلف جهان باهم تفاوت دارد. این موضوع سبب تفاوت چهره شرقی و غربی شده است. استایل و مدل میکاپ شما براساس محل زندگی و فرهنگی که در آن بزرگ می‌شوید، تاثیر زیادی بر تعیین استانداردهای زیبایی شما دارد. تنوع مدل‌ها و محصولات آرایشی باعث ایجاد سبک‌های مختلفی در میکاپ و تفاوت‌های آرایش صورت به سبک‌های شرقی و غربی شده است.

اغلب شرقی‌ها دارای پوست سفیدی هستند و هیچگاه سعی نمی‌کنند پوست خود را برنزه یا تیره کنند. آن‌ها چشمانی بادامی و پف دار خود را به صورتی آرایش می‌کنند که در عین آرایش طبیعی بسیار زیبا بنظر می‌رسد. آرایش کره‌ای یک از سبک‌های آرایش نوآورانه در طول زمان است. در اصول آرایش شرقی سلیقه شخصی بیشتر میکاپ اروپایی و .. اعمال می‌گردد. در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان بیشتر به آموزش میکاپ شرقی و ترفندهای آرایش به سبک دختران شرقی خواهیم پرداخت.

انواع آرایش شرقی و ویژگی های چهره شرقی دخترانه

انواع میکاپ به سبک شرقی شامل آرایش هندی، آرایش کره‌ای، آرایش خلیجی و میکاپ عربی، ژاپنی و … هستند. در میکاپ عربی جلب توجه و نمایشی بودن دو موردی است که به آن دقت می‌شود. زنان عرب چشمان زیبا و بزرگی دارند. استفاده از خط چشم مشکی و سایه‌های براق و رنگی در این سبک مرسوم است. آرایش هندی نیز با رژلب و خط چشم‌های پررنگ جسورانه بنظر می‌رسد و به دلیل لباس‌های رنگارنگ، میکاپ جلوه زیادی دارد. در زیر به برخی از ویژگی‌های چهره شرقی دخترانه و میکاپ به سبک شرقی اشاره می‌کنیم:

پوست درخشان و صاف

داشتن پوستی صاف و درخشان یکی از ویژگی‌های مهم در آرایش هالیوودی و آرایش شرقی است. بدین منظور باید از محصولات آرایشی نظیر پرایمر، کانسیلر، کرم پودر خوب استفاده شود. با این محصولات پوشاندن عیوب و نواقص پوست مثل جوش، چین و چروک و پوشاندن لکه های صورت با آرایش انجام شود.

صورت کوچک و وی-شکل

صورت تخم مرغی و کوچک یکی از نشانه‌های زیبایی در چهره شرقی دخترانه است. فرم صورت وی-شکل با فکی ظریف و کوچک در آرایش شرقی بسیار جذاب می‌باشد و باعث می‌شود صورت در این سبک لاغر بنظر برسد.

فرم بینی در میکاپ شرقی

اغلب شرقی‌ها، فرم بینی را تعیین کننده جذابیت چهره می‌دانند. گریم بینی بلند و قلمی معمولا بیشتر مورد تایید آرایش شرقی است.

ابروهای مرتب و پرپشت

در آرایش شرقی، ابروها نقش مهمی دارند و بیشتر به صورت مرتب و پرپشت هستند. بدین منظور از ژل ابرو، مداد و یا ریمل ابرو استفاده می‌شود.

چشمان برجسته

چشم‌ها یکی از اجزای مهم در صورت هستند که در میکاپ شرقی با خط چشم، سایه و ریمل زدن چشم برجسته می‌شوند.

رژلب ملایم

رژلب آخرین مرحله آموزش میکاپ شرقی است که اغلب از رنگ‌های نود و ملایم نظیر هلویی و صورتی استفاده می‌شود.

آموزش میکاپ شرقی و تفاوت میکاپ شرقی و اروپایی

در ادامه به مراحل آموزش آرایش آسیایی، اصول آرایش شرقی و تفاوت‌های آرایش صورت به سبک‌های شرقی و غربی خواهیم پرداخت:

تفاوت‌های آرایش صورت به سبک‌های شرقی و غربی

اصول نژادهای آسیایی پوستی با ته رنگ زرد دارند. از این رو برای آرایش شرقی و آموزش آرایش آسیایی نباید از رنگ سرد استفاده شود. زیرا پوست این افراد را به حالت صورتی و خاکستری تبدیل می‌کند. در میکاپ شرقی باید از لوازم آرایشی با ته رنگ زرد استفاده شود. در آرایش غربی همواره پایه‌های مات بی عیب و نقص بکار می‌رود که کل سطح پوست پوشانده می‌شود. سپس پرایمر مات کننده برای یکدستی پوست و بستن منافذ بکار می‌رود. اما در آرایش شرقی از فوندانسیون‌های درخشان و سبک برای شیشه‌ای، طبیعی و نرم نشان دادن پوست استفاده می‌شود.

تفاوت‌های آرایش صورت به سبک‌های شرقی و غربی برای استفاده از کانسیلر این است که در آرایش غربی، کانسیلرهای روشن‌کننده برای پوشاندن کامل لکه‌ها و برجسته و روشن نشان داده چهره استفاده می‌شود. اما در آرایش شرقی کانسیلرهایی با رنگ طبیعی برای داشتن پوششی سبک بکار می‌رود. در آرایش غربی کانتور صورت یکی از مراحل مهم است؛ اما آسیایی‌ها تنها کمی اطراف صورت خود را برای گرم‌تر نشان دادن چهره برنز می‌کنند.

در آرایش غربی رژگونه زدن از امتداد استخوان گونه برای برجسته‌تر کردن چهره پیش می‌رود. اما در آرایش کره‌ای و ژاپنی از رژگونه‌های صورتی برای براقیت گونه‌ها به شکل طبیعی استفاده می‌شود. استفاده از پودر هایلایتر صورت در میکاپ غربی یکی از مراحل مهم آرایش صورت است که در میکاپ به سبک شرقی اغلب از هایلایترهای مایع استفاده می‌شود.

تفاوت میکاپ شرقی و اروپایی در آرایش چشم

آرایش چشم مورد علاقه طرفداران سبک میکاپ غربی و اروپایی، چشم‌های دودی دراماتیک با خط چشمی گرافیکی یا با خطوطی بریده بریده است. اما در مدل میکاپ و آرایش شرقی معمولا آرایش چشم‌ها خلوت بوده و تنها کمی سایه صورتی و نارنجی در امتداد مژه بالایی بکار می‌رود. در بیشتر مواقع نیز با مداد چشم هلویی رنگ، قسمت پایین چشم را پر می‌کنند.

در سبک غربی، آرایش چشم با استفاده از ریمل‌های سنگین و مژه‌های پررنگ انجام می‌شود. اما در اصول آرایش شرقی بخصوص در چین، تنها یک بار از ریمل استفاده می‌شود تا کمی مژه‌ها مشخص و بلند شوند. ابروها در میکاپ غربی پررنگ هستند و در میکاپ به سبک شرقی ابروهای طبیعی طرفدار بیشتری دارند.

تفاوت چهره شرقی و غربی در آرایش لب

در سبک غربی لب‌ها معمولا با رژلب مایع یا مات آرایش می‌شوند. رنگ رژلب مات مورد استفاده در این سبک نیز فرقی ندارد، اما ماندگاری آن باید زیاد باشد. اما در آموزش آرایش آسیایی و آرایش شرقی از رژلب‌های ملایم و کم رنگ، بالم لب یا برق لب برای حفظ حالت طبیعی لب استفاده می‌شود.

تفاوت‌های آرایش صورت به سبک‌های آرایش شرقی و غربی چیست؟

در استانداردهای زیبایی در میکاپ غربی، معمولا داشتن پوست برنزه نشانه توان مالی خوبی است و فرد را سالم و جوان‌تر نشان می‌دهد. اما در میکاپ به سبک شرقی کمتر رنگ پوست برنزه یا تیره طرفدار دارد. همچنین در میکاپ شرقی فرم طبیعی چشم برخلاف میکاپ غربی که از سایه استفاده می‌شود، حفظ می‌گردد.

رنگ های مورد استفاده در آرایش شرقی چگونه است؟

در آموزش میکاپ شرقی معمولا از رنگ‌های روشن و براق ماند هلویی، صورتی و نود برای حفظ حالت طبیعی چهره انتخاب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *