مقالات

برنزر صورت و تفاوت آن با کانتور

برنزر صورت

برنزر صورت یکی از لوازم آرایشی خاص و محبوب است که امروزه کاربرد فراوانی دارد. این محصول در ترکیبات، اشکال و رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارد. با استفاده از انواع برنزر صورت مانند برنزر مایع یا پودری می‌توانید صورت خود را شکلاتی‌تر، برنزتر و برجسته‌تر از حالت معمول رنگ پوستتان نشان دهید.

همانطور که از نام آن مشخص است این محصول براساس میزان پیگمنتی که دارد پوست را برنزی و تیره می‌کند. طرز استفاده برنزر به صورت موقت برای برنزه کردن پوست نواحی مانند روی استخوان گونه، نزدیک شقیقه‌ها و بینی و چانه بکار می‌ورد.

در بیان تفاوت برنزر و کانتور می‌توان گفت این دو محصول علی‌رقم شباهت ظاهری زیاد، از نظر کاربرد، محل استفاده، نحوه استفاده و رنگ با هم متفاوتند. از آنجایی که امروزه پوست برنزه بسیار ترند شده است و افراد زیادی به این رگ پوست علاقه‌مندند، استفاده از انواع برندهای این محصول مانند برنزر شیگلم، برنزر نوت و … رواج فراوانی داشته است.

رنگ برنزه، پوست صورت را گرم‌تر نشان می‌دهد و زیبایی بیشتری به چهره می‌بخشد. از این رو خیلی از افراد برای داشتن این رنگ پوستی از روش‌هایی مانند دستگاه سولار، حمام آفتاب و … استفاده می‌کنند. اما ساده‌ترین روش برای برنزه شدن پوست استفاده از برنزر مایع یا پودری است. در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدشخان قصد داریم بیشتر به کاربرد و طرز استفاده برنزر صورت بپردازیم.

برنزر چیست؟

برنزها یکی از محصولات لوازم آرایشی محبوب هستند که به عنوان آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برنزه کردن پوست به جای برنزه دائمی در زیر آفتاب و دستگاه‌ها استفاده می‌شوند. هدف اصلی برنزر صورت شکلاتی‌تر و گرم‌تر کردن پوست نسبت به حالت معمول آن است. با تنوع در لوازم آرایشی و ترندهای آرایشی، طرز استفاده از برنزر به عنوان رژگونه و کانتورینگ صورت با برنزرها گسترش پیدا کرده است.

برای طبیعی‌تر نشان دادن چهره بعد از کانتورینگ صورت و اجرای آرایش نچرال می‌توان از برنزر صورت استفاده کرد. در فصول زمستان با استفاده از این محصول می‌توان صورت را زاویه‌دار و گرم نشان داد.

برنزر صورت به دو صورت برنزر مایع و پودری در بازار موجود است. کاربرد این محصول در انواع میکاپ مانند میکاپ مصری، آرایش خلیجی و … برای برنزه کردن یا براق کردن پوست و همچنین تیره‌تر کردن پوست بدون آفتاب گرفتن است. درصورت انتخاب درست رنگ برنزر صورت و طرز استفاده از برنزر صحیح، درخشش جذابی به پوست شما بخشیده می‌شود. برخی برنزرها دارای اکلیل‌های ریزی هستند که صورت را درخشان می‌کنند. برخی دیگر نیز فاقد شاین بوده و برای آرایش مات بکار می‌روند.

از برنزر برای کدام قسمت صورت استفاده می شود؟

استفاده از برنزر صورت حالتی همانند مدتی آفتاب گرفتن در پوست شما ایجاد می‌کند. بنابراین باید این محصول را در نواحی استفاده کنید که درخشش حاصل از آفتاب گرفتن را به صورت شما انتقال دهد. از این محصول در نواحی همانند روی استخوان گونه، چانه، بینی و نزدیک شقیقه‌ها استفاده می‌شود. برای ساده کردن طرز استفاده از برنزر می‌توان آن را از شقیقه تا استخوان گونه بکار برد.

در ادامه به کاربردهای برنزر صورت اشاره می‌کنیم:

کانتورینگ صورت با برنزر

درصورتی که هدف استفاده شما از برنزر صورت، فرم دهی و زاویه سازی فک با میکاپ است، باید این محصول را بر روی استخوان فک، بالای بینی و زیر گونه استفاده کنیدو در این حالت برنزر صورت باعث برجسته و جذابتر بنظر رسیدن چهره شما می‌شود.

استفاده از برنزر صورت به جای رژ گونه

از برنزر صورت براق می‌توان به جای رژگونه استفاده کرد و ظاهری جذاب و شاداب به چهره خود بخشید. برای جذاب‌تر بنظر رسیدن برنزرها و رژگونه زدن با برنزر باید از گونه خود تا ریشه مو به آرامی از این محصول استفاده کنید.

استفاده از برنزر جایگزین برنزه شدن دائمی با آفتاب

برنزه شدن در مقابل آفتاب عوارضی را به دنبال دارد. ممکن است طی آن پوست شما آفتاب سوخته شده و یا دچار لک پوستی شوید. بجای اینکه ساعت‌ها در ساحل زیر نور آفتاب برای برنزده شدن قرار بگیرید، می‌توانید از برنزر ملایمی استفاده کنید تا همان ظاهر را پدید آورید.

طرز استفاده برنزر صورت

شاید طرز استفاده از برنزر صورت کمی سخت بنظر برسد، اما شما با چندی بار استفاده می‌توانید روش آن را کاملا یاد بگیرید. پیش از استفاده از این محصول شاید از خود بپرسید که چه زمانی از برنزر صورت استفاده کنیم؟ در پاسخ می‌توان گفت از این محصول باید بعد از فوندانسیون و کرم پودر استفاده شود. بهترین نقطه برای استفاده از برنزر نزدیک به شقیقه‌های پیشانی می‌باشد.

برای طرز استفاده از برنز صورت باید عدد 3 انگلیسی را تصور کنید که از شقیقه شروع می‌شود؛ نیم دایره اول آن بر روی استخوان گونه پایان میابد و نیم دایره بعدی روی خط فک تمام می‌شود. به همین ترتیب می‌توانید از برنزر صورت استفاده نمایید.

نکته مهم در طرز استفاده از برنزر صورت، انتخاب صحیح رنگ آن است. درصورتی که برنزر بیش از حد برای پوست شما تیره باشد، پوست حالتی کثیف بنظر خواهد رسید و زیبایی و درخشش مورد انتظار را انتقال نخواهد داد.

همچنین اگر برنزر بیش از حد کمرنگ باشد جلوه جذابی به پوست نمی‌دهد. همچنین لازم به توجه است در زمستان به دلیل قرارگیری در معرض آفتاب کمتر، پوست نسبت به فصول گرم روشن‌تر است؛ از این رو نباید تعجب کرد اگر برنزر صورت در آرایش تابستانی رنگ متفاوتی روی صورت نسبت به زمستان داشته باشد.

انواع برنزر صورت

برنزرها در بازار علاوه بر انواع ژلی و کرمی، دو نوع برنز مایع و پودری نیز وجود دارند که هر کدام دارای طریقه استفاده خاصی هستند:

برنزر پودری

برای طرز استفاده برنزر پودری باید از براش آرایشی رژگونه سایز بزرگ استفاده کرده و برنزر را به آرامی با حالت دایره‌ای بر روی صورتتان پخش کنید. برای طبیعی‌تر نشان داده آرایش باید توجه کنید برنزر به طور کامل روی پوست پخش شود.

برنزر مایع

برای استفاده از برنزر مایع باید از اسفنج‌های آرایشی یا براش دو فیبر استفاده کرد. در زمان استفاده از برنزر مایع در صورت تمایل می‌توانید برنزر را با کرم پودر ترکیب نموده و ظاهری برنزی و شادابی را ایجاد کنید.

در طرز استفاده از برنزر مایع باید با حرکات بافر آن را روی پوست مالید. دقت کنید در طرز استفاده از برنزر مایع، رژگونه و زیرسازی را پراکنده نکنید.

بایدها و نبایدهای طرز استفاده از برانزر صورت

برای استفاده از این برنزرهای مختلف باید نکات زیر را مدنظر قراردهید:

  • در زدن برنزر کرمی باید از براش‌هایی با موی مصنوعی و برنزرهای پودری با موی طبیعی استفاده کنید. زیرا براش با موی طبیعی مواد کرمی را به خود جذب می‌کند و نمی‌گذارد مواد برای پوست بماند؛ همچنین براش با موی مصنوعی نمی‌تواند مواد پودری را در خود نگه دارد.
  • برای استفاده از برنزرهای مات و کم پیگمنت باید از براش‌هایی با سر گرد استفاده شود.
  • برنزرهای ژلب را باید با اسفنج آرایشی مرطوب یا دست استفاده کرد.
  • برنزرهایی با درخشش زیاد باید با براش‌های مخصوص زاویه سازی صورت استفاده شوند تا بتوانید روی اکلیل و مقدار درخشندگی تسلط داشته باشید.
  • افراد تازه کار باید به مقدار کم و با حرکاتی ضربه‌ای این محصول را روی پوست پخش کنند تا کنترل بهتری داشته باشند.
  • سعی کنید حرکات دستتان در زمان استفاده از برنزر صورت به صورت دایره‌ای و آرام باشد.

تفاوت برنزر و کانتور چیست؟

حال که با کاربرد و طرز استفاده از برنزر صورت آشنا شدید، شاید به این پرسش بربخورید که تفاوت برنزر و کانتور چیست؟ در ادامه قصد داریم شما را با تفاوت برنزر و کانتور آشنا سازیم:

تفاوت برنزر و کانتور در رنگ

اولین و مهم‌ترین تفاوت برنزر و کانتور صورت در تناژ رنگی این محصولات است. برنزر صورت معمولا تن رنگی نارنجی و طلایی دارد و جلوه‌ای برنزه و آفتاب سوخته به پوست می‌دهد. اما رنگ کانتور باید به صورتی باشد که در انتهای کار اثری از آن روی پوست مشخص نباشد.

از طرفی برنزر صورت دو نوع مات و براق دارد و شما براساس نوع پوست و سلیقه می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید؛ اما کانتور باید نمای نهایی طبیعی و ماتی داشته باشد.

فرق کانتور و برنزر صورت در کاربرد

برنزر صورت موجب گرم‌تر شدن پوست استفاده می‌شود و باعث روح بخشیدن به پوست رنگ پریده و روشن خواهد شد. این درحالی است که کانتور به منظور ایجاد زاویه و پستی بلندی در صورت بکار می‌رود.

فرق برنزر و کانتور در محل استفاده

کاربرد برنزر صورت در آرایش، روی بینی، چانه، گونه و امتداد خط فک و شقیقه است. اما کاربرد کانتور برای کانتور بینی، زیر گونه، غبغب، بالای پیشانی و … می‌باشد. البته فرم صورت شما در نواحی استفاده از کانتور موثر است.

تفاوت برنزر صورت و کانتور در نحوه استفاده

کانتور را می‌توان قبل یا بعد از زدن کرم پودر استفاده کرد. اما برنزر صورت در اخرین مرحله میکاپ و پیش از فیکساتور آرایش استفاده می‌شود.

ویژگی‌های یک برنزر مایع خوب چیست؟

برنزر مایع خوب باید دارای ویژگی‌هایی مانند بافتی سبک و نرم، پخش یکنواخت، درخشان‌ کننده، تک رنگ، بخشیدن تناژ گرم به پوست، بدون ایجاد خطوط روی پوست و امکان استفاده به تنهایی یا همراه با کرم پودر و … است.

تفاوت برنزر صورت و هایلایتر صورت چیست؟

از هایلایتر صورت برای بخش‌هایی از صورت که تصمیم به درخشان‌تر کردن آن قسمت داریم مانند زیر استخوان ابرو، بالای استخوان گونه و نوک بینی و .. استفاده می‌کنیم. اما از برنزر صورت برای دستیابی به تناژ گرم و یکنواخت روی گردن، صورت و بدن استفاده می‌شود.

برنز صورت باید چه رنگی باشد؟

باتوجه به هدف اصلی برنزر صورت، باید از رنگ‌هایی با تناژ تیره و گرم استفاده شود. شما می‌توانید با برنزه‌ای 3 تا 4 درجه تیره‌تر از رنگ پوست خود ظاهری جذاب و طبیعی در چهره‌تان ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *