مقالات

رژگونه زدن و آموزش آن برای انواع فرم صورت

رژگونه زدن و آموزش اینکه چطور رژگونه بزنم

مهم‌ترین نکته برای آرایش صورت استفاده صحیح از رژگونه می‌باشد. بسیاری از افراد استفاده از رژگونه را چندان مهم نمی‌دانند و آن را فراموش می‌کنند. استفاده از این محصول آرایشی تن رنگی خوبی به پوست می‌دهد. همچنین باعث جوانتر شدن و زیباتر شدن چهره می‌شود. استفاده و نحوه صحیح رژگونه زدن به قدری مهم است که باعث می‌شود رنگ پریده و خسته صورت جذاب و درخشان دیده شود. انتخاب رنگ درست و محل دقیق رژگونه سبب می‌شود که فرم صورت برجسته‌تر شود و جذابیت خاصی به چهره ببخشد. برای انتخاب درست آن باید به نوع و رنگ پوست خود توجه بسیاری داشته باشید. حتی توجه به آب و هوای محل زندگی مهم نکته‌ای مهم برای خرید این محصول است.

اگ رزدن رژگونه بر اساس فرم صورت انجام نشود نه تنها شما را زیباتر نمی‌کند بلکه صورت را زشت و بی‌حالت می‌کند. برای اینکه نحوه صحیح رژگونه زدن را یاد بگیرید در این مطلب از بهترین میکاپ آرتیست زاهدان در سایت آزاده بداخشان به آموزش زدن رژ گونه و اموزش رژگونه زدن برای صورت لاغر و تپل پرداختیم. همچنین به پرسش‌های شما از قبیل رژگونه کجا بزنم؟ چگونه رژگونه بزنیم؟ و … خواهیم پرداخت.

انواع رژگونه‌ها

انواع مختلف این محصول آرایشی عبارتند از:

 • پودری
 • کرمی
 • رژگونه توپی
 • شاین‌دار
 • براق و مات
 • مایع یا ژله‌ای

انتخاب رنگ رژگونه متناسب با رنگ پوست

برای اینکه بتوانید استفاده صحیح از این محصول داشته باشید باید با تناژ و رنگ پوستی خود آشنا باشید. در زیر به انواع رنگ پوست و این لوازم آرایشی متناسب با آن پرداخته‌ایم:

استفاده صحیح از رژگونه برای پوست سفید با درجه زیاد

برای این نوع پوست از رنگ‌های با تناژ صورتی استفاده کنید.در آرایش پوست سفید به هیچ عنوان رنگ‌هایی با تناژ تیره انتخاب نکنید؛ زیرا باعث تضاد در چهره شما می‌شود.

پوست سفید متوسط و معمولی

برای استفاده صحیح از رژگونه و هماهنگی بهتر آن با پوست بهتر است از رنگ‌های برنز یا زرد استفاده کنید. برای این رنگ پوست از استفاده رنگ‌های تند بپرهیزید.

پوست گندمی

از تن بنفش برای استفاده صحیح از رژگونه استفاده کنید. در آرایش پوست گندمی از رنگ‌های تیره استفاده نکنید زیرا چهره شما را خسته‌تر می‌کند.

پوست زرد

از رنگ‌های هلویی با ترکیب رنگ نارنجی، گلبهی و قرمز برای این نوع پوست استفاده نمایید.

پوست سبزه

برای آرایش پوست سبزه و تیره از رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای، قهوه‌ای روشن، قرمز و نارنجی و نارنجی تیره استفاده کنید.

نحوه صحیح رژگونه زدن بر اساس نوع پوست

برای خرید این محصول حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که با نوع پوستتان سازگاری داشته باشد. این کار سبب می‌شود تا این لوازم آرایشی به خوبی بر روی پوست شما بنشیند و ماندگاری بالایی داشته باشد. اگر می‌خواهید ماندگاری میکاپتان زیاد باشد از نوع مایع و ژله‌ای این محصول استفاده کنید. در زیر به انواع تیپ‌های پوستی اشاره‌ کرده‌ایم:

پوست خشک

برای آرایش پوست خشک و استفاده صحیح از رژگونه بهتر است از نوع کرمی آن استفاده نمایید. نوع کرمی آن دارای آبرسانی و مرطوب کنندگی پوست است. همچنین ماندگاری بالاتری نسبت به نوع پودری آن دارد. برای پوست‌های دارای چین و چروک استفاده از نوع کرمی آن بهترین گزینه است.

پوست چرب یا معمولی

برای آرایش پوست چرب از نوع پودری رژگونه استفاده کنید. زیرا دوام بیشتری برای پوست چرب دارد. استفاده از نوع کرمی این محصول برای پوست چرب به دلیل مایع بودن آن سبب پخش شدگی و روان شدن آرایش می‌شود.

استفاده از براش یا قلم آرایشی مناسب برای نحوه صحیح رژگونه زدن

براش مخصوص این محصول دارای مو نرم و بلندی است. به همین دلیل برای پخش رنگ و برجستگی گونه بسیار مناسب است. هر چه سر براش یا برس نرم‌تر باشد پخش رنگ بهتری دارد. اما متراکم بودن آن سبب برجستگی بهتر گونه می‌شود. برای آرایش صورت گرد بهتر است از نوع زاویه‌دار ان استفاده کنید. ابزارهای مناسب در آموزش زدن رژ گونه عبارتند از:

چگونه رژگونه بزنیم؟

زدن رژگونه بر اساس فرم صورت، نیاز به آموزش زدن رژ گونه دارد. همچنین باید با توجه به فرم صورت باشد. برای نیتجه بهتر باید از کرم پودر‌ خوب با زیر سازی عالی استفاده کنید. از آموزش رژگونه زدن عروس در مرحله آخر میکاپ عروس استفاده کنید. برای نتیجه عالی و این که بدانید چطوری رژگونه بزنم؟ به نکات زیر توجه کنید:

 1. ابتدا محصول مناسب رنگ پوست خود را بردارید.
 2. سپس برای یافتن محل دقیق رژگونه، در یک مکان روشن قرار بگیرید.
 3. از پرایمر و کرم پودر قبل از آن استفاده کنید.
 4. هنگام استفاده از این لوازم آرایشی براش را پر از مواد نکنید. زیرا خیلی پر رنگ می‌شود و رژگونه خط دار نشان داده می‌شود.
 5. برای جلوگیری از پر شدن براش آن را بتکانید.
 6. رژ گونه را به سمت بالا بگیرید و به سمت بالا بکشید.
 7. از استخوان گونه شروع کنید.
 8. سپس بر روی سیب‌های گونه بزنید.
 9. در آخر مقداری از آن را بر روی بینی، چانه و پیشانی بزنید.

آموزش زدن رژگونه بر اساس فرم صورت

اموزش رژگونه زدن برای صورت لاغر، اموزش رژگونه زدن برای صورت کشیده و اموزش رژگونه زدن برای صورت تپل باهم متفاوت است. از این رو در تصویر زیر می‌توانید با توجه به فرم صورت خود نحوه استفاده صحیح از این لوازم آرایشی را با توجه به فرم صورت خود اجرایی کنید:

اموزش رژگونه زدن برای صورت کشیده

برای آرایش صورت‌ لاغر و کشیده باید ارتفاع چهره با رژگونه کمتر شود. با این کار فرم صورت، بیضی می‌شود. ارتفاع بینی در صورتهای کشیده زیاد است دارای پیشانی خیلی بلند یا چانه خیلی کشیده هستند. برای اینکه صورت لاغر و کشیده را رژگونه بزنید باید از این لوازم آرایشی بر روی استخوان گونه (درست در زیر گوشه بیرونی چشمها) استفاده کنید. روش رژگونه زدن برای صورت‌های مستطیلی و لوزی هم به همین شکل همانند اموزش رژگونه زدن برای صورت لاغر است.

رژگونه برای صورت بیضی

در صورت‌های بیضی ارتفاع پیشانی و بینی و چانه باهم برابر است. بهترین روش زدن رژگونه بر اساس فرم صورت بیضی این است که صورت را پهن‌تر نشان دهید. برای پیدا کردن محل دقیق رژگونه و اینکه رژگونه کجا بزنم؟ باید با لبهای بسته لبخند بزنید. افراد دارای صورت بیضی باید رژگونه را دقیقا بر روی استخوان گونه و کمی پایین‌تر از چشم‌ها بزنند. اگر در قسمت زیر استخوان گونه از این لوازم آرایشی استفاده کنید صورتتان کشیده‌تر می‌شود که این فرم صورت جالب نیست.

اموزش رژگونه زدن برای صورت تپل

برای اموزش رژگونه زدن برای صورت تپل ابتدا باید از ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه‌تان را با استفاده از براش مناسب این لوازم آرایشی بزنید. توجه کنید که این محصول باید دقیقا زیر استخوان گونه زده شود. سپس از استخوان گونه به سمت لب‌ها کمی از این محصول استفاده کنید تا گردی صورت کمتر دیده شود و بر کشیدگی آن بیافزاید.

آموزش رژگونه زدن عروس با هدف برجسته شدن گونه

برای استفاده صحیح از این محصول و برجستگی گونه باید استخوان گونه برجسته شود. بنابراین از رنگ تیره کرم پودر یا 2 تا درجه تیره‌تر از پوست خود انتخاب کنید. سپس با براش روی خط گونه و رویش مو در کنار گوش بکشید. این خط باید از گوش تا لب به طور کامل مشخص و نمایان باشد. سپس لبخند بزنید و زیر برجستگی گونه را رژگونه کمرنگ بزنید. اما این کار را تا اطراف و کناره‌های پره بینی انجام ندهید. برای ماندگاری بیشتر آن از پودر مات استفاده کنید.

نکته مهم در آموزش زدن رژ گونه چیست؟

برای رژ گونه بهتر است رنگ آن با رنگ رژ لب هماهنگ و از یک تناژ رنگی باشد. همیشه لایه‌ای نازک از رژگونه بزنید. همچنین هنگام خرید آن به تاریخ تولید و انقضاء آن توجه داشته باشید.

رژگونه زدن با قاشق چگونه است؟

برای رژگونه زدن با قاشق، آن را به صورتی روی برجستگی گونه بگذارید که همه فضای آن را پر کند و سپس زیر قاشق محل زدن کانتور است و داخل آن نیز برای زدن این محصول مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *