مقالات

آرایش خلیجی چیست و تکنیک های میکاپ عربی کدام است؟

آرایش خلیجی چیست و تکنیک های میکاپ عربی کدام است؟

آرایش خلیجی و میکاپ عربی یکی از سبک‌های آرایشی است که به عنوان آرایش خاورمیانه‌ای نیز شناخه می‌شود. در این سبک، تمرکز اصلی آرایش چشم خلیجی و عربی است. میکاپ عربی و آرایش خلیجی به دلیل رواج در کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس به نام خلیجی مشهور شده است. از آنجایی که در این مناطق بانوان از روبند استفاده می‌کنند، تمرکز اصلی آرایش خلیجی قدیمی و ارایش خلیجی عروس جدید روی چشم‌ها و ابروهاست. ویژگی بارز مدل ارایش عربی شیک و ارایش خلیجی غلیظ، استفاده از خط چشم‌های کشیده و پهن، کژه‌های پرپشت و سایه‌های رنگی است. آرایش خلیجی چشم برای کسانی که علاقه دارند چشمان درشتی داشته باشند گزینه بسیار مناسبی است.

میکاپ عربی عروس و میکاپ عربی خلیجی ریشه در سنت‌های چند صد ساله دارد و ترکیبی عالی از پیچیدگی، ظرافت و جذابیت را ایجاد می‌کند. در آرایش عربی چشم از خط چشم‌های بلند و سایه‌های اسموکی برای افزایش جذابیت چشم‌ها بهره گرفته می‌شود. از این رو اجرای آرایش عربی ساده تا ارایش خلیجی غلیظ و مدل آرایش عروس عربی حرفه ای نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد. در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان بیشتر به آرایش خلیجی چشم و ابرو و انواع میکاپ عربی خلیجی، میکاپ عربی لایت، میکاپ عربی شاین و ترفندهای آرایش خلیجی حرفه‌ای خواهیم پرداخت.

اصول آرایش خلیجی و میکاپ عربی چیست؟

در آرایش خلیجی عروس و مدل ارایش عربی شیک، تضاد فوق‌العاده میان آرایش تیره و روشن پشت پلک به چشم می‌آید. ترتیب سایه میکاپ عربی شاین از بخش داخلی پلک بالا، سایه روشن، شاین و اکلیلی را شامل می‌شود که جلوه و درخشندگی خاصی به چشم‌های می‌بخشد. سپس در وسط پلک ترکیب قهوه‌ای و سبز تیره و در انتهای آن نیز ترکیبی از قهوه‌ای و مشکی در پشت پلک اجرا می‌شود و با کمک براش آرایشی مناسب فید می‌گردند. آرایش چشم خلیجی و عربی با اجرای خط چشم خلیجی همانند میکاپ مصری به صورت بلند و کشیده کامل می‌گردد. برای آرایش چشم درشت و درشت‌تر نشان دادن چشم در مدل ارایش خلیجی غلیظ بخش داخلی و دور چشم نیز با سرمه یا مداد چشم ضد آب مشکی سیاه می‌شود.

زیرسازی و گریم صورت در میکاپ عربی خلیجی، بسیار مهم است. بخصوص زمانی که تصمیم به اجرای ارایش خلیجی عروس جدید یا میکاپ عربی عروس را دارید، اهمیت گریم و زیرسازی بیش از همیشه به چشم می‌آید. در واقع بی نقص بودن آرایش دیگر قسمت‌های صورت است که جلو‌ه‌گری چشم‌ها را نشان می‌دهد. از این رو اصول گریم، کانتور صورت، استفاده از هایلایتر و زیرسازی پوست از مهم‌ترین بخش‌های میکاپ عربی و خلیجی است. در میکاپ خلیجی غلیظ و تیره باید از رژهای مات و کالباسی تا حدی براق استفاده کرد.

ویژگی‌های مهم میکاپ عربی خلیجی

ارایش خلیجی و میکاپ عربی عروس به سبب ویژگی‌های خاص و پر زرق و برق خود که روی چشم‌ها تاکید دارد و ظاهری دراماتیک و جسورانه ایجاد می‌کند، شناخته شده است. در ادامه به برخی از ویژگی‌های مهم میکاپ عربی و خلیجی اشاره می‌کنیم:

چشم‌ های برجسته

یکی از بارزترین و اساسی‌ترین ویژگی‌های آرایش خلیجی و آرایش عربی ساده، تاکید روی چشم‌هاست. هدف از اجرای میکاپ عربی خلیجی، ایجاد نگاهی جذاب و محسورکننده با آرایش چشم مجلسی و خلیجی است. از این رو در ارایش خلیجی دخترانه، سایه چشم تیره و دودی با خط چشم گربه‌ ای و ماهرانه به همراه مژه مصنوعی برای جذابیت بیشتر چشم‌ها استفاده می‌شود.

ابروهای مشخص

ابروهای مرتب و زیبا در آرایش خلیجی قدیمی تا میکاپ عربی لایت و شاین جدید نقش مهمی دارد. ابروها در ارایش خلیجی عروس جدید با قوسی برجسته با دقت مشخص می‌شوند و به‌منظور تکمیل آرایش چشم خلیجی کاملا پر می‌گردند. در نتیجه قابی چشمگیر که به چهره عمق و شدت می‌بخشد ایجاد خواهد شد.

چهره درخشان

مدل ارایش عربی شیک، اهمیت فراوانی به پوستی بی نقص و یکدست می‌دهد. پایه و اساس میکاپ عربی عروس تا میکاپ عربی ساده، چهره‌ای درخشان و یکنواخت است. از فونداسیون‌هایی با پوشش بالا، پرایمرهای روشن‌کننده و نقاط برجسته برای رسیدن به درخشندگی استفاده می‌شود.

لب‌های پررنگ

در آرایش عربی ساده تا آرایش خلیجی عروس از رنگ‌های تند و پرجنب و جوش برای لب‌ها استفاده می‌شود. رنگ‌های قرمز پررنگ، صورتی تند برای ارایش خلیجی دخترانه و میکاپ عربی بکار می‌رود. لب‌ها با خطوطی دقیق برجسته شده و با روکش‌های مات و براق جذابیتشان دو چندان می‌گردد. توجه به لب‌ها در مدل ارایش عربی شیک، تمرکز روی چشم‌ها را تکمیل می‌کند و ظاهری تاثیرگذار و متعادل بوجود می‌آورد. اگرچه تمرکز ارایش خلیجی غلیظ و میکاپ عربی شاین روی چشم‌هاست، اما گاهی از رنگ‌ پررنگ برای لب بهره گرفته می‌شود. رنگ‌های آلویی، قرمز تیره و سایه‌های تیره توت انتخاب‌های عالی برای تکمیل ظاهر پرزرق و برق عربی است.

ترفندهای آرایش خلیجی حرفه‌ای و میکاپ عربی

هر سبک آرایش دارای ترفندها و نکات خاصی است. آرایش خلیجی نیز یکی از حساس‌ترین سبک‌های میکاپ است که برخلاف آرایش محو و ملایم، بسیار جسورانه و پرزرق و برق است. از این رو میکاپ آرتیستی که در زمینه میکاپ عربی و خلیجی ادعا دارد باید استعداد و مهارت اجرای آن را داشته باشد. در ادامه به روش اجرای آرایش خلیجی چشم و ابرو و میکاپ عربی ساده اشاره می‌کنیم:

رنگ سایه در آرایش خلیجی

برای اجرای آرایش عربی باید همانند آرایش چشم اسموکی از رنگ‌های سبز، دودی یا اسموکی، قهوه‌ای و مشکی استفاده شود. این رنگ‌ها یا سایه گلیتر به صورت اکلیلی و براق پشت پلک با پیگمنتی بالا به شکل چند لایه اجرا شوند. در آموزش سایه چشم در آرایش خلیجی چشم، سه رنگ روشن، ملایم و تیره بکار می‌رود. برای اجرای سایه چشم میکاپ خلیجی و عربی پشت چشم به سه بخش تقسیم شده و به ترتیب از سمت داخلی ازسایه روشن به تیره استفاده می‌شود.

روش کشیدن مداد و خط چشم در ارایش خلیجی غلیظ

متداول‌ترین نوع خط چشم برای سبک میکاپ عربی شاین و لایت، خط چشم‌های پهن و کشیده است. برای داشتن چشمان درشت و کشیده با اجرای خط چشم با چسب، حالتی گربه‌ای دهید. بدین منظور باید دم خط چشم را طولانی‌تر کشیده و گوشه داخلی چشم را نیز خط باریکی بکشید. علاوه برخط چشم برای افزایش تمرکز روی چشم‌ها باید از مداد چشم در داخل چشم‌ها استفاده کنید.

ترفندهای ارایش خلیجی دخترانه مربوط به مژه

در آرایش چشم خلیجی و عربی نباید به سایه و خط چشم اکتفا کنید. مژه‌های مشکی، پر و حجیم نقش مهمی در میکاپ خلیجی دارند. بدین منظور باید برای افزایش طول و حجم مژه از مژه‌های مصنوعی استفاده کنید. با آموزش چسباندن مژه مصنوعی می‌توانید مژه‌های بلندتر و بیشتری برای فرم چشمانی کشیده داشته باشید.

روش کشیدن ابرو در آرایش خلیجی چشم و ابرو

برای اجرای ابروها در مدل میکاپ عربی شیک و خلیجی باید ابروهایی قرینه و پهن بکشید. در صورت کم پشتی ابروها می‌توانید از سایه ابرو برای حجم دهی به آن استفاده کنید.

ترفندهای رژ لب در میکاپ عربی خلیجی

همانطور که اشاره شد در میکاپ خلیجی باید برای آرایش لب از رژ لب‌هایی با رنگ‌های زرشکی و قرمز استفاده کرد. در آرایش خلیجی قدیمی ترجیحا از رژهای مات و مخملی استفاده می‌شد. اما ارایش خلیجی عروس جدید از رژهای ملایم، براق و مایع استفاده می‌شود تا تمرکز روی چشم‌ها بیشتر شود.

تفاوت میکاپ عربی و آرایش خلیجی چیست؟

در میکاپ عربی ساده و میکاپ عربی عروس، لایت و شاین از رنگ‌های تیره و مات مثل مشکی، خاکستری و قهوه‌ای استفاده می‌شود. اما در ارایش خلیجی دخترانه یا غلیظ از رنگ‌های روشن و براق و برخی مواقع اکلیلی مثل سبز، طلایی و … بکار می‌رود.

آرایش خلیجی برای چه مجالسی مناسب است؟

از این سبک میکاپ به دلیل حالت خیره‌کننده و غلیظ در محافل رسمی و برای آرایش روزانه و اداری استفاده نمی‌شود. اغلب در مجالس مهمانی، عروسی و … آرایش شب و آرایش خلیجی چشم و آرایش عربی چشم می‌توانند جذابیت شما را دوچندان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *