مقالات

آرایش در روزهای بارانی و نکات مهم برای ماندگاری آرایش

آرایش در روزهای بارانی

آرایش در روزهای بارانی یکی از معضلات و دغدغه خانم‌ها در فصل پاییز است. کنترل آرایش کردن گاهی از دست ما خارج است، مخصوصا زمانی که در شرایط جوی خاصی قرار می‌گیریم. گرم بودن هوا هم معضل است و باید برای روزهای گرم هم ترفندهایی برای آرایش و میکاپ داشت.  اغلب خانم‌ها در روزهای بارانی به شدت نگران بهم خوردن آرایش و ظاهر خود هستند. به خصوص در زمانی که قرارهای مهمی وجود دارد این نگرانی بیشتر می‌شود. برای مثال اگر عروس خانمی در روزهای بارانی مراسم خود را برگزار کند برای میکاپ عروس خود نگران است.

اما نگران نباشید. با نکات و ترفندهای خاصی که به شما در ادامه این مطلب از سایت آزاده بدخشان بهترین میکاپ آرتیست زاهدان ارائه می‌دهیم می‌توانید ماندگاری آرایش و میکاپ خود در روزهای بارانی را حفظ کنید. با ما همراه باشید.

نکات طلایی آرایش در روزهای بارانی

برای اینکه بتوانید آرایش با ماندگاری بیشتری در روزهای بارانی داشته باشید حتما نکات زیر را رعایت کنید:

استفاده از پرایمر و فیکساتور

پرایمرها نقش مهمی برای پایداری آرایش در روزهای بارانی دارند. انتخاب فیکساتور مناسب برای آرایش در روزهایی که باران می‌بارد، به شما این امکان را می‌دهد تا در اثر رطوبت هوا یا خیس شدن صورت، نگران ریختن آرایش خود نباشید. پرایمر جلوی خراب شدن آرایش و میکاپ را می‌گیرد. این دو محصول مانند پایه و اساس یک لایه شفاف هستند. بنابراین این مواد نمی‌گذارند که به آرایش آسیبی وارد شود. پرایمر یک سطح چسبنده روی پوست ایجاد می‌کند. به همین دلیل، آرایش و میکاپ به راحتی روی صورت می‌چسبد و تکان نمی‌خورد. اسپری فیکس مواد را بدون حرکت سر جای خود نگه میدارد. پس هرگز برای آرایش مخصوص روزهای بارانی این دو محصول را فراموش نکنید.

مقاله مرتیط >>>>>  Eyebrow microblading in Zahedan

استفاده از ریمل و خط چشم ضدآب یکی از نکات آرایشی مخصوص روزهای بارانی

برای آرایش در روزهای بارانی امکان دارد که با خیس شدن صورت و چشم‌ها، آرایش بریزد. بنابراین برای مواقعی که امکان ریزش ریمل و خط چشم وجود دارد، باید برای میکاپ از محصولات ضدآب استفاده کنید. اگرچه ممکن است بعدا برای پاک کردن میکاپ چشم خود با این محصولات، وقت بیشتری بگذارید اما ارزشش را دارد. چون با استفاده از محصولات ضدآب برای انواع آرایش چشم دیگر نگرانی بابت ریزش آرایش چشم ندارید.

آرایش ساده و سبک برای روزهای بارانی

استفاده از رنگ‌های روشن و نود در روزهای بارانی احتمال خرابی کمتری دارد. از سایه‌های تیره فقط برای تابستان و روزهای گرم استفاده کنید. از سایه‌های روشن برای روزهای بارانی و برفی استفاده کنید. دلیل این کار این است که زمانی که پودرهای سایه و رژگونه و… در تماس با آب قرار می‌گیرند، مایل به جذب آب و رطوبت هستند. زیرا سایه‌ها تمایل بیشتری برای جذب روغن و رطوبت دارند. مخصوصا کسانی که پوست چرب و ترکیبی دارند بیشتر امکان دارد تا آرایش آنها خراب شود و سایه‌ها رطوبت را به خود جذب کنند. به همین دلیل اول اینکه به شما توصیه می‌کنیم از بهترین مارک سایه چشم استفاده کنید. دوم اینکه از سایه‌های کرم و صورتی یا رنگ‌های نزدیک به پوستتان استفاده کنید. انتخاب این رنگ‌ها برای ماندگاری آرایش در روزهای بارانی عالی است.

عدم استفاده از آرایش براق برای روزهای بارانی و مکان‌های مرطوب

یکی از نکات مهم دیگر برای آرایش در روزهای سرد این است که نباید آرایش براق و توی چشمی داشته باشید. در واقع هرچه ساده‌تر و مات‌تر آرایش کنید بهتر است. شاید هم با خود فکر کنید که با وجود ریمل‌های ضدآب و رژهای 24 ساعته دیگر نباید نگران هوا باشید و می‌توانید با خیال راحت آرایش غلیظ داشته باشید. اما در هوایی که رطوبت زیادی دارد حتی لوازم آرایش غلیظ به خوبی جواب نمی‌دهند. بنابراین به جای اینکه بعد از آرایش بخواهید آرایش ماسیده را از روی صورت پاک کنید بهتر است همان ابتدای کار آرایش ملایمی را شروع کنید.

مقاله مرتیط >>>>>  آموزش ریمل زدن چشم حرفه ای و مهم ترین نکات آن

استفاده از مرطوب کننده و کرم شب برای آرایش در روزهای بارانی

چند ساعت قبل از اینکه آرایش کنید حتما شزایط آب و هوایی منطقه خود را بررسی کنید. در روزهای بارانی پوست بیشتر خشک می‌شود و رطوبت پوست در روزهای سرد از بین می‌رود. برای آرایش در روزهای از شب قبل یک کرم شب استفاده کنید. کرم‌های مرطوب کننده و کرم‌های شب به طور خاصی فرموله شده‌اند. این نوع کرم‌ها پوست را جوان‌تر می‌کنند و آرایش در روزهای سرد و خشک را برای شما عزیزان راحت‌تر می‌کنند. هیچگاه بر روی پوست خشک آرایش نکنید مخصوصا در روزهای بارانی.  به کمک مرطوب کننده‌های شب پوست را هیدراته کنید. بهترین زمان برای این کار قبل از خواب است. زیرا تا صبح مواد این کرم‌ها به خوبی جذب پوست می‌شوند.

استفاده از پنکک بجای کرم پودر از نکات مهم در ماندگاری آرایش در روزهای بارانی

کرم پودر بافت چربی دارد و بافت‌های چرب بیشتر در معرض ریزش هستند. بجای کرم پودر از پنکک استفاده کنید. بهترین گزینه برای آرایش مخصوص باران این است که از پنکیک استفاده کنید. پنکک‌ها چربی ندارند و بر روی پوست بهتر باقی می‌مانند. بافت چرب کرم پودر باعث ماسیدن کرم بر روی صورت در روزهای سرد می‌شود. همچنین لازم است بدانید که پنکک چربی پوست را خنثی می‌کند. پس بهتر است این عادت آرایشی را برای روهای بارانی کنار بگذارید و از پنکک استفاده کنید.

استفاده از رژلب باکیفیت یکی از روش‌های مناسب برای آرایش صورت در روزهای بارانی

شاید با خود فکر کنید که یک رژلب با تمام دماهای مختلف سازگاری دارد. اما این فکر کاملا اشتباه است. برخی از رژلب‌ها هستند که با کمی روبت هوا یا خیس شدن، پاک می‌شوند یا اینکه بر روی صورت پخش می‌شوند. به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می‌کنیم برای آرایش در روزهای سرد از رژلب‌های باکیفیت استفاده کنید.

مقاله مرتیط >>>>>  فیکس کردن آرایش و روش های ثابت کردن میکاپ

حتما برای آرایش در روزهای بارانی از رژلب مات استفاده کنید.

در اولین مرحله لازم است که پوست لب را مرطوب و آبرسانی کنید. بعد از جذب کرم مرطوب‌کننده‌های لب می‌توانید از رژلب مناسب استفاده کنید. موادی که بر پایه روغن هستند برای آرایش روزهای بارانی بسیار بد هستند. بنابراین حتما از رژلب‌هایی که بر پایه روغن ساخته نشده‌اند، استفاده کنید. رژلب‌های روغنی و چرب علاوه بر اینکه ماندگاری کمی دارند، همچنین گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند.  در واقع رژلب مات برای زمستان و پاییز عالی است. همچنین رژلب‌های مات ماندگاری بیشتری بر روی لب‌ها در روزهای بارانی دارند.

رژلب‌های 24 ساعته، مداد لب‌های مات یا تینت لب بهترین گزینه برای آرایش در روزهای سرد هستند. این محصولات ماندگاری بالایی دارند و به این راحتی‌ها پاک نمی‌شوند.

رژگونه مخصوص روزهای بارانی

اگر می‌خواغهید به صورت خود رنگ و جلوه بیشتری ببخشید از رژگونه‌های مایع استفاده کنید. این نوع رژگونه‌ها ماندگاری بالایی دارند و به خوبی جذب پوست شما می‌شوند. اگر به رژگونه‌های مایع دسترسی ندارید می‌توانید مقداری رژلب یا تینت را روی گونه خود بمالید. سپس با براش به آرامی این مواد را بر روی صورت بلید و محو کنید.

author-avatar

About آزاده بداخشان

زیبایی، نیرویی قدرتمند است که می‌تواند ما را به سوی تعالی رهنمون سازد. تامل در زیبایی، احساس همدلی و نوع‌دوستی را در ما پرورش می‌دهد و روحمان را به لطافت و ظرافت مزین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *