مقالات

آرایش صورت لاغر

آرایش صورت لاغر

افراد با صورت لاغر و کشیده به دنبال تکنیک های آرایش صورت لاغر برای جذابیت بیشتر هستند. شما باید بدانید که اگر صورت لاغر و کشیده دارید، اینطوری آرایش کنید. زیرا یکی از اصول اولیه میکاپ و آرایش صورت، شناخت فرم چهره و آرایش بر اساس آن است. درصورتی که فرد فرم چهره خود را نشناسد، حتی اگر به خوبی اصول میکاپ را بلد باشد، باز هم ممکن است در انتها از آرایش خود راضی نباشد. در صورت آشنا نبودن با فرم چهره ممکن است روش میکاپ، صورت‌های گرد را گردتر و صورت‌های لاغر را باریک‌تر نشان دهد. که نتیجه این موضوع داشتن میکاپی نامناسب را به دنبال خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود قبل از انجام میکاپ حتما فرم چهره خود را شناخته و بر اساس خصوصیات آن آرایش کنید. در ادامه این مطلب با آموزش مهم‌ترین ترفندهای آرایش برای صورت لاغر و کشیده آشنا خواهید شد.

آموزش آرایش برای صورت‌های استخوانی و لاغر

آرایش مناسب صورت های لاغر و کشیده و استخوانی باعث می‌شود تا لاغری بیش از حد صورت کمتر بنظر برسد. آرایش صورتهای کشیده و لاغر، ترفندها و نکاتی دارد. این ترفندها باعث می‌شود صورت لاغر، بیضی و پرتر نشان داده شود. به عنوان مثال استفاده از رنگ‌های روشن‌تر به جای رنگ‌های تیره می‌تواند در پرتر نشان دادن صورت تاثیرگذار باشد. در ادامه به شما می‌گوییم چگونه صورت لاغر را با آرایش پرتر نشان دهیم:

یافتن ایرادات و نواقص

قبل از میکاپ برای صورت‌های لاغر،با بررسی چهره، قسمت‌هایی را که دوست دارید برجسته و پر دیده شوند بیاید. برای مثال می‌توان در قسمت کانتور صورت لاغر، بخش پایین فک یا گونه‌ها را با کانتور پرتر نشان داد. ممکن است شما صورت لاغری نداشته باشید اما به منظور کمتر نشان دادن نقاط تیره صورتتان، از سایه‌های روشن استفاده کنیم. معمولا صورت‌های لاغر در زیر گونه و فک یا در زیر چشم تیرگی زیادی دارند. در این حالت باید از کانتور و کرم روشن استفاده کنیم.

رنگ پوست

درصورتی که صورتتان لاغر است نباید از کرم تیره استفاده کنید. درکل می‌توان گفت پوست هر رنگی باشد، باید کرم چند درجه روشن‌تر استفاده شود. البته این توصیه بیشتر برای افرد با پوست‌های روشن است. درصورتی که پوست شما سبزه است، رنگ کرم را یک درجه روشن کنید تا تن رنگی مناسبی داشته باشید. چراکه برای افراد سبزه اگر کرم پودر بیش از حد روشنی استفاده شود، جذابیتی نخواهد داشت. پس در کل انتخاب رنگ کرم پودر باید بر اساس رنگ پوست فرد باشد. برای آرایش صورت لاغر نیز این نکته حائز اهمیت است.

فرم ابرو در میکاپ صورت لاغر

در آرایش صورت لاغر افرادی که ابروهای پهنی دارند مزیت بیشتری دارند. چرا که نیازی نیست زیاد به ابروهای خود دست بزنند و پهنی ابروها صورت را پرتر نشان می‌دهد. درغیر این صورت از مداد ابرو استفاده کرده و کمی به بالا و پایین ابروهای خود اضافه کنید.

خط چشم دنباله‌دار

افرادی که صورت‌های لاغر دارند، باید در انتخاب مدل خط چشم دقت کنند. بهترین مدل خط چشم برای این افراد، خط چشم‌های دنباله‌دار و خط چشم گربه‌ای است.

سایه‌های روشن

یکی از نکات مهم در آرایش صورت لاغر استفاده از سایه‌های روشن است. رنگ‌های روشن و شاد تاثیر فراوانی در افزایش طراوت و پر کردن صورت دارند.

رژگونه روشن

برای رژگونه نیز همانند سایه چشم، رنگ‌های روشن و مایل به صورتی، گزینه مناسب‌تری هستند. چرا که رنگ‌های روشن برجستگی گونه‌ها را دوچندان می‌کنند. افرادی که صورت لاغر دارند برای برجسته نموده گونه‌های خود و پر کردن صورت، باید رژگونه را به صورت افقی بکشند.

رنگ رژ برای صورت لاغر

در هیچ یک از مراحل میکاپ برای صورت‌های لاغر نباید از رنگ‌های تیره استفاده نمود. بنابراین برای انتخاب رژ لب نیز بهتر است از رنگ‌های شاد و روشن استفاده شود. تینت‌های لب و براق کننده لب نیز انتخاب ایده‌آلی هستند.

در این مطلب، تکنیک‌های آرایش صورت لاغر گفته شد و یادگرفتیم چگونه صورت کشیده را گرد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *