مقالات

آرایش کلاسیک با رژ قرمز و اصول میکاپ کلاسیک دخترانه

آرایش کلاسیک با رژ قرمز و اصول میکاپ کلاسیک دخترانه

مدل آرایش کلاسیک برای مدت‌های زیادی است که در میان بانوان جا باز کرده و اغلب آن را با رژ لب قرمز و خط چشم دنباله‌دار مشکی می‌شناسند. سبک آرایش کلاسیک با رژ قرمز را افراد مشهوری همانند مدونا و مرلین مونرو و … بسیار استفاده می‌کردند. از این‌رو میکاپ کلاسیک دخترانه نزد بانوان طرفداران فراوانی پیدا کرده است. آرایش سبک کلاسیک دخترانه در عین سادگی بسیار شیک، جذاب و دوست داشتنی است. از این مدل میکاپ به دلیل استفاده از رژ قرمز برای میکاپ عروس تحت عنوان آرایش کلاسیک عروس نیز استفاده می‌شود.

زمانی که صحبت از مدل آرایش کلاسیک به میان می‌آید، اغلب تصور می‌کنند منظور از این سبک میکاپ، آرایش‌های پر رنگ و لعاب و غلیظ است. اما مدت زمان زیادی است که این مدل میکاپ‌ها دیگر در میان خاص پسندان و شیک‌پوشان جایی ندارند. در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان قصد داریم به آموزش آرایش کلاسیک و لایت و تفاوت آرایش لایت و اروپایی با میکاپ کلاسیک دخترانه بپردازیم.

مدل آرایش کلاسیک چیست؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند آرایش سبک کلاسیک دخترانه، همان آرایش لایت و اروپایی است؛ اما اینطور نیست. مدل آرایش کلاسیک به سبکی از میکاپ گفته می‌شود که می‌تواند تنها محدود به استفاده از ریمل، خط چشم و براق کننده لب باشد. در واقع این سبک میکاپ، آرایشی سبک است که در آن از بیشترین حالت زیبایی چهره شما استفاده می‌شود. البته در آرایش کلاسیک با رژ قرمز و میکاپ سبک چشم زیبایی شما دوچندان خواهد شد.

هارمونی طرح‌ها و رنگ‌ها در میکاپ کلاسیک دخترانه بسیار متعادل است؛ بدان معنا که نه با طرح‌هایی اغراق شده که بعد از مدت فرد را دلزده می‌کنند، روبرو هستیم و نه با مدل‌هایی که به شدت چهره را تغییر داده و غیرمصنوعی هستند. از مهم‌ترین مزایای آرایش کلاسیک عروس ایجاد توازنی شیرین در ظاهر است. در ادامه بیشتر به آموزش آرایش کلاسیک و لایت خواهیم پرداخت:

لوازم مورد نیاز برای شروع میکاپ کلاسیک دخترانه

آرایش محو و ملایم بدان معناست که میکاپ آرتیست از حداکثر زیبایی طبیعی صورت شما استفاده کند. این سبک میکاپ سن شما را کمتر از آنچه هست، نشان می‌دهد و باعث می‌شود شما بتوانید زیبایی‌های طبیعی صورتتان را به دیگران نشان دهید. در مدل آرایش کلاسیک، تنها نواحی از پوست را که جلوه خوبی ندارد اصلاح شده و به عبارتی پوشاندن لکه های صورت با آرایش انجام می‌شود. برای نمونه در آرایش روزانه می‌توانید از محصول آرایشی مانند کانسیلر برای اصلاح جای جوش و لک استفاده کنید.

در ادامه به برخی دیگر لازم آرایشی مورد نیاز برای اجرای آرایش سبک کلاسیک دخترانه اشاره می‌کنیم:

  • مرطوب کننده پوست
  • پرایمر
  • کرم پودری سبک
  • کانسیلر
  • سایه و خط چشم
  • ریمل
  • رژ لب قرمز یا براق‌کننده لب

اصول آموزش آرایش کلاسیک و لایت

مدل‌ها و ترندهای گوناگونی از آرایش صورت همانند آرایش هالیوودی، آرایش خلیجی و … می‌آیند و می‌روند، اما آرایش سبک کلاسیک دخترانه همواره جای خود را حفظ می‌کند. اصول میکاپ کلاسیک دخترانه جذاب است و هیچگاه قدیمی نمی‌شود. مهم‌ترین علت آن هم تعادلی است که پیروی از سبک آرایش کلاسیک عروس در چهره بوجود می‌آورد. در ادامه به اصول و شاخصه‌های آرایش سبک کلاسیک دخترانه خواهیم پرداخت:

پوست براق و صاف در آرایش کلاسیک

درباره زیبایی تا به ابد اصل داشتن پوستی صاف و درخشان تغییر نمی‌کند. درخشش پوست در میکاپ کلاسیک دخترانه از روش‌های متفاوتی بوجود می‌آید. یکی از این راهکارها رسیدگی به پوست است. با نوشیدن روزانه 8 لیوان آب پوست شما آبرسانی می‌شود. از طرفی در آرایش کلاسیک برای داشتن پوستی صاف می‌توانید از یک کرم پودر خوب یا کرم پودر مخملی استفاده کنید. سپس با استفاده از هایلایتر برق شدن و درخشش پوست را بوجود آورید.

خط چشم گربه‌ای، مناسب برای تمام چشم‌ها

در آرایش کلاسیک از خط چشم گربه‌ای مشکی که برای تمامی مدل‌های چشم مناسب است، استفاده می‌شود. این سبک خط چشم باعث بزرگ‌تر و بازتر حدود و مرز چشم می‌شود. بزرگ‌تر جلوه دادن چشم به شما در جذاب‌تر شدن صورت کمک می‌کند. در طول تاریخ نیز از این مدل خط چشم استقبال شده است و هنوز هم یکی از مدل‌های پرطرفدار در انواع میکاپ آرایش چشم مجلسی، آرایش چشم ریز، اسموکی و … می‌باشد. یکی از شخصیت‌های کلاسیک سینمایی کمیک‌استریپ‌ها هم زن گربه‌ای با این مدل خط چشم است که در فیلم بَت‌من شاید به آن برخورده باشید.

سایه دودی چشم

برای آرایش چشم اسموکی و دودی باید ابتدا خط چشم مناسبی پشت پلک بکشید. سپس سیاهی سایه را در آن ناحیه با براش آرایشی پخش یا بلند (blend) نمایید. در آرایش کلاسیک از سایه دودی یا طوسی و مشکی استفاده شده و با ریمل چشم میکاپ چشم اتمام میابد.

خط چشم سفید از اصول آرایش کلاسیک

یکی دیگر از اصول مهم در میکاپ کلاسیک دخترانه، زیباتر و درشت‌تر نشان دادن چشم‌هاست. شاید این اصل کمی جدیدتر از سایر راهکارهای آموزش آرایش کلاسیک و لایت باشد، اما همچنان از اصولی مشابه پیروی می‌کند. کشیدن خط چشم سفید روی پلک پایینی باعث درشت‌تر و بزرگ‌تر شدن چشم‌ها می‌شود. درنتیجه برای اجرای آرایش کلاسیک عروس، اگر چشمان ریزی دارید می‌توانید از خط چشم سفید استفاده کنید.

ابروهایی تیره و تمیز در میکاپ کلاسیک دخترانه

در اصول میکاپ کلاسیک به ابروهایی پررنگ و تمیز توجه زیادی می‌شود. در این سبک، از محو ابرو و ابروهای کم رنگ و نازک خبری نیست. از طرفی مدل‌ ابروهای پرپشت و ضخیم نیز برای این مدل میکاپ مناسب نیست. درواقع در آموزش آرایش کلاسیک و لایت به تعادلی ستودنی توجه می‌شود. ابروها در این مدل میکاپ، منظم هستند و در میزان ضخامت آن‌ها تعادلی مشاهده می‌شود. البته تیره وواضح بودن آن‌ها مهم است. بنابراین اگر ابروهایی نازک و کم پشت دارید باید با مداد و سایه ابرو به آن تیرگی و حجم ببخشید.

آرایش کلاسیک با رژ قرمز

اغلب بانوان به رژ لب قرمز علاقه زیادی دارند. یکی از علت‌های علاقه بانوان به این رنگ رژ لب، هماهنگی آن با انواع رنگ پوست در سبک‌های آرایش پوست سفید، آرایش پوست سبزه و گندمی است. در واقع می‌توان گفت این رنگ رژلب به همه افراد می‌آید. همچنین استفاده از این رنگ به خودی خود حکم یک آرایش کامل را دارد. با این رژ چندین برابر خاص‌تر و جذاب‌تر می‌شوید و دیگر به سایر لوازم آرایشی نیز نیاز ندارد. از این رو آرایش کلاسیک با رژ قرمز بسیار پرطرفدار و جذاب است.

خط لب و توازن در میان خطوط

در آرایش کلاسیک با رژ قرمز، خط لب جایگاهی مخصوص دارد. شما با استفاده از خطی صاف و متناسب با رنگ رژ می‌توانید جلوه رژ را بیشتر کنید. نمود بیشتر لب و مرتب شدن خطوط آن با خط لب در سبک کلاسیک اهمیت زیادی دارد.

گونه‌های صورتی برای نمایش پوستی زیبا و سالم

بعد از اتمام آرایش کلاسیک، باید مقداری رژگونه پودری یا مایع با رنگ صورتی یا هلویی روی گونه‌های خود استفاده کنید. در نتیجه این کار پوست شما در هماهنگی با دیگر رنگ‌های مورد استفاده در میکاپ قرار می‌گیرد. در میکاپ کلاسیک دخترانه نباید از رژگونه‌ زدن اغراق و یا زیاده‌روی کنید.

آرایش کلاسیک عروس چگونه است؟

در آرایش کلاسیک عروس نیز برساس آنچه در بالا بدان اشاره شد عمل کنید. نخستین چیزی در این سبک میکاپ عروس دارای اهمیت است حفظ زیبایی طبیعی و معصومیت چهره عروس است. در عین حال نمونه آرایش کلاسیک عروس را می‌توان در عروس‌های اروپایی مشاهده کرد که با سایه‌های کم رنگ و رژهای نود اجرا شده است.

تفاوت آرایش کلاسیک با آرایش لایت و اروپایی چیست؟

هر دو میکاپ کلاسیک و آرایش لایت و اروپایی نوعی آرایش ملایم هستند که با سبکی ساده و ترکیب حداکثر سه رنگ مکمل انجام می‌شوند. در این نوع میکاپ‌ها زیبایی‌های طبیعی چهره بیشت خود را نشان داده و از هیچگونه لوازم آرایشی برای گریم استفاده نمی‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *