مقالات

تونر چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

تونر چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

تونر صورت یکی از محصولات بسیاری حیاتی و مهم برای پاکسازی صورت از باقی مانده لوازم آرایشی، شوینده صورت و دیگر آلودگی‌ها است. استفاده از بهترین تونر روشن کننده پوست سبب آبرسانی و تامین مواد لازم پوست می‌شود. این محصول با پاکسازی منافذ پوستی و تقویت پوست تاثیر فراوانی در شادابی و سلامت پوست دارد. آلودگی‌های محیطی و باقی مانده لوازم آرایشی روی پوست سبب ایجاد مشکلات پوستی شده و شادابی پوست را از بین می‌برد. این مسئله تنها در صورت استفاده از بهترین مارک تونر قابل پیشگیری است.

شاید هنوز بسیاری از افراد با عوارض و فواید تونر صورت و همچنین نحوه استفاده از تونر صورت آشنا نیستند. از این رو این افراد به این پرسش برمی‌خورند که تونر چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟ در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان قصد داریم به این قبیل پرسش‌های شما نظیر تونر چیست؟ بهترین مارک تونر چیست و … پاسخ دهیم.

تونر چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

تونر صورت محصولی با فرمولاسیون بر پایه آب می‌باشد که برای پاکسازی صورت از آلودگی‌ها و مواد آرایشی استفاده می‌شود. با استفاده از این محصول پوست صورت شما از مواد مفید تغذیه شده و برای استفاده از مرطوب کننده و مواد آرایشی آماده می‌شود. این محصولات به عنوان تقویت کننده پوست به منظور پاکسازی مواد آرایشی استفاده می‌شوند که برخی از آن‌ها دارای الکل هستند و باعث خشکی پوست می‌شوند؛ بنابراین بهتر است از انواع محصولاتی که بر پایه آب هستند استفاده کنید.

زمانی که شما بعد از چند ساعت تصمیم به پاک کردن انواع میکاپ از آرایش مات و آرایش کلاسیک گرفته تا آرایش خلیجی و آرایش کک و مک دار می‌گیرید، باید از این محصول استفاده کنید. با استفاده از آن پوست تحت تاثیر مواد آرایشی مانند پرایمر، هایلایتر، موس صورت و … خشک و حساس نمی‌شود.

همچنین شما پیش از انجام آرایش پوست حساس و آرایش پوست خشک نیز می‌توانید از این محصول برای روتین آرایشی استفاده کنید. این محصولات موجب کاهش منافذ پوست، از بین بردن آلودگی و چربی اضافه روی پوست و محکم کردن بافت پوست می‌شوند. تونرهای براساس نوع پوست به انواع مخصوص پوست خشک، چرب و مختلط یا معمولی تقسیم بندی می‌شوند.

ضرورت استفاده از بهترین تونر روشن کننده پوست

استفاده از بهترین تونر روشن کننده پوست یکی از مراحل مهم در مراقبت از پوست است. اگرچه در گذشته این محصولات به دلیل وجود الکل در ترکیبات خود باعث از بین رفتن رطوبت پوست می‌شدند، اما محصولات برپایه آب سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، ترکیبات ترمیم کننده و احیاکننده هستند و پوست را تغذیه و آبرسانی می‌کنند. شما با یادگیری نحوه استفاده از تونر صورت موجب تظیم ph پوست خود نیز خواهید شد. استفاده از این محصولات سبب شادابی، آبرسانی، تقویت و لطافت پوست می‌شود. درصورتی که شما پوست چربی دارید و از آرایش پوست چرب استفاده می‌کنید، می‌توانید با این محصول چربی اضافی و منافذ باز پوست خود را کاهش دهید.

علاوه بر آن استفاده از این محصول برای پوست‌های حساس و خشک یا نرمال می‌تواند سبب کاهش پوسته پوسته شدن و قرمزی پوست شود. برخی متخصصان براین باورند که می‌توانید به جای استفاده از ماسک‌های مختلف از این محصول استفاده کنید. بافت مایع و سبک این محصول پوست را آبرسانی عمیق و تقویت می‌کند. همچنین در صورت سکونت در شهرهای شلوغ و پرجمعیت استفاده از این محصول از آلودگی‌های پوستی شما جلوگیری می‌کند.

فواید استفاده از تونر صورت در روتین پوستی

درصورت استفاده از بهترین مارک این محصول به طور قطع شاهد مزایای فراوان آن در پوست شده‌اید. در ادامه نیز ما قصد داریم به مزایای استفاده از این محصول بر پوست بپردازیم:

تمیز شدن منافذ پوست

آلودگی، آلاینده‌ها و ذرات گرد و غبار در هوا با نفوذ به منافذ پوست حتی در صورت شستشوی صورت نیز از بین نمی‌روند. این محصول با نفوذ به منافذ پوستی این آلودگی‌ها را خارج می‌کند. پنکک، کرم پودر مخملی، کوشن آرایشی و دیگر لوازم آرایشی هم ذراتی می‌باشند که باید از سلول‌های پوست خارج گردند تا پوست تنفس بیشتری داشته باشد.

شفافیت پوست صورت

استفاده از بهترین تونر روشن کننده پوست به علت پاک کردن ذرات ریز آلوده‌کننده از منافذ سبب شفافیت پوست می‌شود. هنگامی که از این محصول استفاده می‌شود، با از بین رفتن چربی‌های ترشح شده از منافذ پوست، منافذ جمع‌تر می‌شوند.

آب‌رسانی پوست

این محصولات آبرسان پوست بوده و سبب به دام افتادن روطوبت در پوست می‌شوند. از همین رو علاوه بر پاک کننده پوست از کانتور صورت و یگر محصولات آرایشی، به عنوان نوعی لایه محافظ از پوست شما در مقابل گرد و غبار هوا و ذرات آلوده‌کننده محافظت می‌کنند.

بسته شدن منافذ پوست

بهترین کرم‌های بستن منافظ پوستی نیز نمی‌توانند به اندازه تونر صورت سبب بسته شدن و کوچکتر شدن منافظ پوستی شما شوند. این محصول با این کار موجب کاهش نفوذ ذرات ناخالص و آلودگی می‌شود

تنظیم pH پوست

انواع شوینده‌های صورتی که شما برای پاک کردن آرایش شب و آرایش روزانه استفاده می‌کنید، ممکن است میزان اسیدیته پوست شما را تغییر دهند. اما تونر موجب ایجاد تعادل PH پوست می‌شود. در واقع بسیاری از شوینده‌های صورت خاصیت قلیایی دارند و درصورت استفاده مکرر پوست را از حالت اسیدی خود خارج می‌کنند. این مسئله سبب می‌شود تا به منظور تنظیم مجدد اسیدیته، از درون منافذ پوستی چربی بیشتری ترشح شود و پوست به مرور چرب گردد. اما این محصول به دلیل عدم قلیاییت موجب تنظیم اسیدیته پوست می‌شود.

نکات مهم در انتخاب تونر چیست؟

علاوه بر این پرسش که قیمت بهترین مارک تونر چیست؟ بسیاری از خریداران این محصول در زمان خرید با این پرسش مواجه‌اند که فاکتورهای انتخاب بهترین تونر روشن کننده پوست کدام است؟ در ادامه به این فاکتورها خواهیم پرداخت:

نوع پوست

در صورتی که پوست خشکی دارید بهتر است از این محصول با ترکیبات آبرسان استفاده نمایید. همچنین در صورتی که پوست شما چرب است نیز باید از محصولاتی با فرمول سبک‌تر بهره بگیرید.

ترکیبات مفید

بهترین تونر که برای پوست شما مفید است باید دارای ترکیبات زیر باشد:

 • سرامیدها
 • گلیسیرین
 • آنتی اکسیدان‌ها
 • ویلو هرب (willow herb)
 • ترکیبات ضد التهاب
 • اسیدهای هیالورونیک
 • ترکیبات احیاکننده‌ی پوست
 • پانتنول سی وایپ (sea whip: نوعی ضد التهاب قوی)

ترکیبات مضر

ترکیبات زیر موجب تحلیل بافت پوست شده و علیه مواد مفیدی که سلامت پوست را تضمین می‌کنند، هستند. بنابراین علاوه بر ترکیبات مفید گفته شده در بالا، محصول خریداری شده شما نباید دارید ترکیبات زیر باشد:

 • منتول
 • اتانول
 • ترکیبات تحریک کننده پوست
 • ترکیبات عطری

بهترین مارک تونر چیست؟

باتوجه به فواید گفته شده درباره تونر صورت، برندهای متفاوتی اقدام به تولید این محصول عالی نموده‌اند. بنابراین اغلب افراد در زمان خرید با این پرسش مواجه‌اند که بهترین مارک تونر چیست؟ این افراد در میان برندهای ایرانی و خارجی متفاوت سردرگم می‌شوند. شما می‌توانید با اطلاع از بهترین مارک تونر و خواندن نظرات خریداران در فروشگاه‌های اینترنتی از تجربه دیگر افراد استفاده کنید. بعد از انتخاب برند مناسب باید به دنبال محصول متناسب با نوع پوستتان بگردید. در زیر به برخی از بهترین مارک‌های این محصول اشاره می‌کنیم:

استفاده از تونر صورت برای چه نوع پوستی پیشنهاد می‌شود؟

شما با هر نوع پوستی می‌توانید از این محصول استفاده کنید. تنها نکته مهم انتخاب بهترین مارک تونر براساس نوع پوستتان است. این محصول هر نوع پوستی را از آلودگی و از دست رفتن بیش از حد رطوبت پوست محافظت می‌کند.

بهترین زمان نحوه استفاده از تونر صورت چه وقت است؟

بهترین زمان برای استفاده از این محصول بعد از تمیز کردن و شستن آرایش از روی پوست است. این محصولات لایه‌ای پایه برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست بوجود می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *