مقالات

ترفندهای دوام کانسیلر

دوام کانسیلر

کانسیلر وسیله‌ای برای پوشش لک‌ها و جوش‌ها می‌باشد. دوام کانسیلر در آرایش باید به گونه‌ای باشد که پوشش خوبی بر روی پوست داشته باشد. در صورت عدم تغییر، ممکن است بعد از مدتی حالت خمیری یا چروک پیدا کند. بنابراین علاوه بر انتخاب و خرید کانسیلر و روش صحیح استفاده از آن، باید تر فندها و روش‌های افزایش دوام کانسیلر را یاد یگیرید. به طور کلی کانسیلر باعث شادابی چهره خسته می‌شود. در واقع وسیله‌ای ضروری برای میکاپ و گریم نیست ولی وجود آن باعث وجود یک ترکیب رنگ عالی می‌شود. وجود یک کانسیلر خوب در میکاپ عروس باعث از بین بردن لکه‌های زیر چشم می‌شود. همچنین سبب رنگ بهتر به پوست می‌شود و جلوه‌ی صورت را پرانرژی‌تر می‌کند. اما ماندگاری آن بسیار مهم است.

در ادامه این مطلب از بهترین میکاپ آرتیست زاهدان سایت آزاده بدخشان راه‌های افزایش و ماندگاری کانسیلر را یاد می‌گیرید تا در طول روز آرایشی زیبا و بی نقش داشته باشید.

با این ترفندها دوام کانسیلر خود را تا چند ساعت در روز افزایش دهید

چنانچه ترفندهای زیر را اجرا کنید، ماندگاری کانسیلر در میکاپ عروسکی لایت بیشتر می‌شود.

راه‌های دوام کانسیلر با انتخاب و استفاده درست از آن

بافت کانسیلر، نقش بسیار مهمی در ماندگاری و ظاهر آن بر روی پوست دارد. کانسیلرهای خشک باعث چروک شدن پوست می‌شوند. نوع چرب این وسیله آرایشی هم بسیار سنگین است و ماندگاری کمتری دارد. بهترین و ماندگارترین نوع آن، کانسیلری سبک با بافت کرمی است. این نوع دوام بیشتری دارد و بهتر بر روی پوست می‌نشیند. البته بهتر است به محلی که کانسیلر بر روی آن ناحیه زده می‌شود توجه کنید. زیرا این موضوع در ماندگاری آن نقش مهمی دارد. برای مثال اگر بر روی قسمت‌های از پوست مانند اطراف بینی و پیشانی که چربی بالایی دارد، کانسیلر ماندگاری کمتری دارد. همچنین نواحی دارای چروک مانند کناره‌های چشم و اطراف دهان به خوبی کانسیلر را نگه نمی‌دارند. به این نکته مهم توجه کنید که نیازی نیست از کانسیلر بر روی تمامی نواحی پوست بزنید. بهتر است آن را بر روی نقاطی که تیرگی و تفاوت رنگ دارد بزند.

مقاله مرتیط >>>>>  چال گونه با آرایش و ترفندها و نکات آن

زدن کانسیلر روی جوش

باور غلط در زمان استفاده از این محصول آرایشی این است که هرچه بیشتر و ضخیم‌تر باشد پوشانندگی بهتری دارد. اما این قضیه کاملا برعکس است. کانسیلر بافتی پوشاننده دارد و یک لایه نازک، پوشش بالایی دارد. به طور کلی زدن کانسیلر بر روی جوش هرچه کمتر باشد بهتر است. زمانی که لایه‌ی ضخیمی از آن را بر روی جوش‌ها یا زیر چشم بزنید بعد از مدتی پوست حالت چروک و ترک خوردگی پیدا می‌کند.

چنانچه می‌خواهید دوام کانسیلر و پوشش بهتری داشته باشد از براش یا بیوتی بلندر استفاده کنید. همچنین می‌توانید از انگشت سبابه خود استفاده کنید. با این روش مقدار کمتری را بر میدارید و سطح صاف‌تری دارد. حتما برای آماده سازی پوست اطراف چشم از کرم دور چشم استفاده کنید. قبل از کانسیلر، آن را بزنید و کمی صبر کنید تا جذب پوست شود. سپس با دستمال کاغذی، رطوبت اضافی آن را از زیر چشم بگیرید و کانسیلر بزنید.

دوام کانسیلر با پرایمر سایه

پرایمر سایه یا بیس سایه پوست چشم را برای آرایش چشم آماده می‌کند. در این صورت سایه بهتر و دوام بیشتری دارید. از این ماده می‌توانید برای بیس کانسیلر و کرم پودر استفاده کنید. زیرا سطحی صاف و یکدست و جذب بهتر و راحت‌تری دارد.

پودر تثبیت کننده برای ماندگاری بهتر کانسیلر

این را بدانید که حتی اگر از بهترین نوع کانسیلر استفاده کنید باز هم پاک می‌شود و از بین می‌رود. برای دوام کانسیلر از پودری بی‌رنگ و یا رنگ تثبیت کننده آرایش استفاده کنید. با براشی کوچک، کمی از کانسیلر را بردارید و در پودر تثبیت کننده بزنید. ابتدا اضافه آن را بتکانید و سپس براش را بر روی قسمت‌هایی که زده‌اید بکشید. اما حتما اطمینان حاصل پیدا کنید که مقدار کمی از آن را برداشته‌اید. زیرا استفاده زیاد از آن برای شما میکاپ سنگینی را ایجاد می‌کند . حتما بعد از زدن این پودر کمی صبر کنید تا اثر تثبیت کنندگی آن کامل شود.

مقاله مرتیط >>>>>  ژل ابرو و معرفی بهترین مارک آن

دوام کانسیلر با دستمال کاغذی

به طور کلی یکی از راه‌های افزایش ماندگاری میکاپ، استفاده از دستمال کاغذی است. بعد از استفاده از کانسیلر در نواحی مورد نظر، یک دستمال کاغذی بردارید و دو لایه آن را جدا کنید. یک لایه آن را بر روی نواحی که کانسیلر زده‌اید، فشار دهید. برای ماندگاری بیشتر می‌توانید بر روی دستمال کاغذی از کمی پودر تثبیت کننده استفاده کنید و بر روی دستما کاغذی بریزید و مراحل بالا را انجام دهید. این روش نه تنها برای کانسیلر بلکه برای تمام قسمت‌های آرایش‌های صورت مثل لب و آرایش چشم مجلسی و…. هم کاربردی است و ماندگاری بهتری به پوست می‌دهد.

عدم استفاده از کانسیلر در نزدیکی خط مژه

تیرگی زیر چشم تا لبه پلک پایین است. اما شما نباید از کانسیلر تا خط مژه استفاده کنید تا این تیرگی را بپوشانید. این کار نه تنها باعث چروک زیر چشم می‌شود بلکه دوام کانسیلر را کمتر می‌کند. بنابراین به این نکته توجه کنیدو چنانچه این کار را انجام دادید با یک گوش پاک کن آغشته به بالم لب یا دور چشم، اضافی آن را پاک کنید.

استفاده از ابزار مناسب یکی از ترفندهای دوام کانسیلر

ابزاری که برای استفاده از کانسیلر به کار می‌رود در دوام و ماندگاری کانسیلر نقش مهمی دارد. اگر از انگشت سبابه در زمان میکاپ راضی نیستید و دوست دارید که یک میکاپ تمیز و حرفه‌‌ای داشته باشید از یک براش گرد با مو مصنوعی استفاده کنید. سپس با انگشت سبابه که نیروی کمتری دارد روی محل را به آرامی فشار دهید. گرمای ناشی از پوست دست باعث می‌شود تا کانسیلر ذوب شود و حالتی طبیعی شبیه به پوست خودتان پیدا کند.

مقاله مرتیط >>>>>  آرایش شب و فرق آن با آرایش معمولی

استفاده از کرم پودر بر روی کانسیلر

با استفاده از براش پف‌دار مانند براش رژگونه، مقداری کرم پودر را بر روی کانسیلر بکشید. این کار باعث ماندگاری بیشتر کانسیلر می‌شود.

چگونه دوام کانسیلر در پوست‌های چرب را افزایش دهیم؟

معمولا پوست‌های چرب مشکل بیشتری با کانسیلر دارند و ماندگاری کانسیلر در پوست چرب نسبت به پوست معمولی و خشک کمتر است. این افراد معمولا آکنه و نقاط سر سیاه زیادی روی پوست خود دارند که نیاز آنها را به استفاده از کانسیلر افزایش می‌دهد. اما زمانی که افراد دارای پوست چرب از کانسیلر استفاده می‌کنند، پوست آنها بعد از مدتی حالت چرب و روغنی پیدا می‌کند. گویی در هوای 40 درجه تابستان زیر آفتاب دویده‌اند. بهترین راه ماندگاری کانسیلر برای پوست‌های چرب استفاده از کانسیلر سبک و ضدآب است. چراکه کانسیلرهای کرمی به راحتی با عرق و چربی ترکیب می‌شوند و پاک می‌شوند.

 چرا کانسیلر میماسه؟

این موضوع دوام کانسیلر کمتر چند دلیل دارد. ماسیدن کانسیلر می‌تواند به دلیل عرق کردن یا جنس نامناسب کانسیلر و روش نادرست استفاده از آن باشد.

author-avatar

About آزاده بداخشان

زیبایی، نیرویی قدرتمند است که می‌تواند ما را به سوی تعالی رهنمون سازد. تامل در زیبایی، احساس همدلی و نوع‌دوستی را در ما پرورش می‌دهد و روحمان را به لطافت و ظرافت مزین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *