مقالات

صابون ابرو، نحوه استفاده و عوارض آن

صابون ابرو

اگر می‌خواهید ابروهایی پهن و طبیعی داشته باشید از صابون ابرو استفاده نمایید. مدل ابرو نقش مهمی در زیبایی چهره دارد. امروزه با استفاده از صابون ابرو، ابروها را زیباتر و طبیعی‌تر می‌کنند. با استفاده از این محصول آرایشی، ابرو را حالت داده و در کمترین زمان و با صرف هزینه کم فرم زیبایی به ابروها ببخشید.  ابروهای نازک و کمانی دیگر مد نیستند و امروزه ابروهای پهن و طبیعی مد شده‌اند. در ادامه این مطلب از بهترین میکاپ آرتیست زاهدان سایت آزاده بدخشان با کاربرد این محصول آرایشی بیشتر آشنا خواهید شد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

یک وجه مشترک بین مدل‌های معروف اینستاگرام و مجلات زیبایی، مدل ابروی آنهاست. اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که ابروهای این مدل‌های معروف لیفت است. لیفت ابرو باعث می‌شود تا تار مو ابروها منظم‌تر گردد. یکی از بهترین محصولات برای لیفت ابرو استفاده از صابون حالت دهنده ابرو می‌باشد. این صابون علاوه بر حالت دهی ابروها باعث پرتر شدن ابروها شده و در نتیجه با استفاده از این محصول آرایشی ابروهای پهنی خواهید داشت.

مواد اولیه انواع صابون ابرو چیست؟

در ادامه به مواد اولیه این محصول اشاره خواهیم کرد:

  1. موم طبیعی : وجود موم طبیعی در صابون ابرو باعث خاصیت چسبندگی شده و به حفظ حالت و لیفت ابروها کمک خواهد کرد. همچنین موم طبیعی دارای مواد مغذی است که باعث تقویت تارهای ابرو و عدم ریزش آنها خواهد شد.
  2. گلیسیرین: یکی از اصلی‌ترین ترکیبات به کار رفته در صابون ابرو، گلیسیرین است که نوعی چربی مشتق شده از روغن‌های گیاهی و دارای قند می‌باشد. به دلیل قدرت مرطوب کنندگی بالا در تولید محصولات آرایشی از این ماده استفاده می‌گردد. وجود گلیسیرین باعث مرطوب شدن تارهای ابرو و محافظت از ابروها در برابر خشکی و بدحالتی می‌شود. همچنین ظاهری براق و جذاب را به تار ابروهای شما بخشیده و به دلیل قند موجود در آن باعث افزایش حالت پذیری ابرو و ماندگاری آن بر روی تارهای ابرو خواهد شد.

کاربردهای صابون لیفت ابرو چیست؟

صابون ابرو یک محصول آرایشی است که برای حالت دهی تارهای مو ابرو به سمت بالا استفاده می‌شود. در نتیجه باعث می‌شود تا ابروهای منظم، پرپشت و طبیعی‌تری داشته باشید. با فرچه ابرو می‌توان ابروها را لیفت کرد و تارهای مو ابرو را به طرف بالا نگهداشت. همچنین استفاده از این محصول آرایشی باعث می‌شود تا چهره آراسته و جذابی داشته باشید.

بهترین مارک صابون لیفت ابرو

بهترین و معتبرترین برند، اسنس است. این برند اروپایی کیفیت مرغوب و عالی دارد. صابون ابرو اسنس مثل ژل‌های فیکس کننده ابرو بوده و باعث می‌شود تا ماندگاری ابروها در طول روز به بهترین شکل ممکن باشد. با توجه به ادعای این شرکت تا 24 ساعت ماندگاری دارد. همچنین این برند قیمت مناسبی داشته و از لحاظ اقتصادی بسیار باصرفه است. با استفاده از این محصول علاوه بر فرم دهی ابروها، با وجود اسانس رزماری باعث می‌شود تا ابروهای پرپشت داشته باشید. همچنین باعث تقویت ابروها خواهد شد. این محصول در چند دقیقه خشک می‌شود و سفیدکی بر روی ابروها بر جای نمی‌گذارد. پس با خیال راحت این برند را خریداری کنید و استفاده نمایید. از جمله برندهای معروف و معتبر دیگر صابون ابرو عبارتند از:

  1. پالت حرفه‌ای Benefit Cosmetics Brow Zings
  2. وکس حالت دهنده ابرو Patrick Ta Major
  3. صابون و براش ابرو Iconic London
  4. مداد وکس ابرو فنتی بیوتی و ادیتور ابرو سفور

البته لازم به ذکر است که پیدا کرذن این محصولات اصل و اورجینال در ایران کمی دشوار است.

طرز استفاده از صابون ابرو

در زیر به چگونگی استفاده از این محصول آرایشی به طور کامل پرداخته‌ایم:

مرحله اول فرچه ابرو

برای استفاده از صابون ابرو نیاز به فرچه ابرو دارید. برخی برندهای صابون، فرچه ابرو دارند و نیازی به خریداری آن به صورت تکی نیست. ابتدا فرچه را با مقداری آب مرطوب کنید. مرطوب کردن فرچه نباید زیاد باشد. زیرا صابون بسیار رقیق شده و استفاده از آن سخت و غیر ممکن خواهد شد. برای اینکه این اتفاق نیفتد می‌توانید به جای آب، فرچه را با اسپری تثبیت کننده آرایش مرطوب کنید. با این کار دو کار به طور همزمان انجام می‌شود. هم فرچه آماده آغشتگی به صابون است و هم صابون و مدادی که بعدا بر روی صابون می‌کشید دوام و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

مرحله دوم آغشتگی فرچه به صابون ابرو

بعد از اینکه فرچه ابرو را مرطوب کردید، آن را چندین بار جلو و عقب ببرید تا کمی از صابون روی فرچه دیده شود. اگر اولین بار است که از این محصول استفاده می‌کنید و نمی‌دانید که چه میزانی بردارید، مقدار کمی از آن را استفاده نمایید. در مدت زمان طولانی، مقدار کافی آن برای ابروهایتان دستتان خواهد آمد. حتما توجه کنید که فرچه به طور یکسان به صابون آغشته شود. نباید یک طرف فرچه زیاد و طرف دیگر آغشته به صابون باشد.

مرحله سوم لیفت ابروها

بعد از دو مرحله بالا باید ابروها را لیفت کنید. با فرچه ابرو، ابروها را به طرف بالا و گوشه خارجی ابروها شانه بزنید. سپس برگردید و این کار را تکرار نمایید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا تمام تارهای مو ابرو منظم شوند. قبل از خشکی صابون، ابروها را به هر حالتی که دوست دارید مرتب کنید. زیرا بعد از خشکی آن، تغییر حالت ابروها سخت و دشوار خواهد شد. بعد از اینکه ابروها خشک شد اگر لازم بود دور ابروها را که به صابون آغشته است، تمیز کنید. برای تمیز کردن آن از دستمال مرطوب آرایشی یا توپک‌های پنبه‌ای مرطوب استفاده نمایید.

مرحله چهارم پر کردن ابروها

صابون ابرو هیچ رنگی به ابروها نمی‌دهد و جایگزین خوبی برای ریمل یا سایه ابرو نیست. اگر ابروهای نازک و کم پشتی دارید مداد و ماژیک ابرو را بردارید و فضای خالی ابروها را هاشور بزنید. اگر می‌خواهید ابروهای خود را پر کنید حتما بعد از صابون ابرو این کار را انجام دهید. در غیر اینصورت احتمال پخش شدن مداد به بالای ابروها وجود دارد. در این صورت فرچه هم رنگ خواهد گرفت. بنابراین برای دفعات بعد فرچه ابرو کثیف شده و ابروهای تمیزی نخواهید داشت.

سوالات پر تکرار

در ادامه به سوالات متداول شما عزیزان درباره این محصول پر کاربرد آرایشی پاسخ داده‌ایم:

عوارض صابون ابرو چیست؟

مهم‌ترین کاربرد استفاده از این محصول آرایشی این است که ابروهای منظم و پرپشتی داشته باشید. اما استفاده زیاد از هر محصول آرایشی عوارض و فواید خودش را دارد. برخی اوقات ممکن است که استفاده از صابون ابرو باعث ریزش ابروها شود. اما محصولات متفاوتی برای حالت دهی به ابروها وجود دارد. این محصولات عبارتند از: ژل ابرو، ریمل ابرو و… . به همین دلیل انتخاب بهترین برند و محصول برای ابرو کمی دشوار است. برای مثال در ریمل ابرو رنگدانه وجود دارد. بنابراین برای کسانی که می‌خواهند فاصله بین ابرو را پر کنند یک محصول عالی است. اما میزان رنگدانه در صابون و ژل ابرو کمتر و یا صفر است. بنابراین انتخاب محصول و استفاده از آن بسیار مهم است. چنانچه محصول بی کیفیتی خریداری نمایید باعث شده تا دچار ریزش ابرو شوید.

اما اگر برند معتبری را خریداری کنید هیچگونه ضرر و آسیبی برای ابروها ندارد. صابون‌های معمولی که برای لیفت ابرو نیستند باعث می‌شوند تا سلامت پوست و ابروها به خطر بیفتد. برای مثال صابون‌های معمولی حاوی مواد تحریک کننده مانند سدیم لوریل سولفات هستند. در صورتی که مدت طولانی بدون شستشو بر روی ابرو بماند، درماتیت تماسی ایجاد خواهد شد. در نتیجه به انواع مشکلات پوستی مانند خارش و تاول‌های قرمز در پوست دچار خواهید شد. اما صابون مخصوص لیفت ابرو هیچ ضرری برای پوست و ابرو ندارد.

به چه نکاتی باید در زمان خرید صابون ابرو توجه کرد؟

در زمان خرید این محصول باید به میزان شفافیت آن توجه کنید تا هیچگونه لکه سفید بر روی ابرو نماند. برای خرید صابون ابرو توصیه می‌شود محصولی را انتخاب نمایید که PH ملایمی داشته باشد تا سلامت پوست و مو ابرو به خطر نیفتد. حتما در زمان خرید لیست مواد تشکیل دهنده محصول را چک نمایید. برخی از صابون‌ها در فرمولاسیون خود دارای مواد حساسیت زایی مانند عصاره فندق جادوگر، منتول و پارابن هستند.

برای پیشگیری و به حداقل رساندن مشکلات احتمالی از انتخاب چنین محصولاتی خودداری نمایید. اگر سابقه حساسیت و آلرژی دارید قبل از استفاده از صابون ابرو تست پچ انجام دهید. برای انجام این تست ناحیه کوچکی از پوستتان را در نظر بگیرید و سپس مقداری صابون ابرو را روی آن ناحیه بزنید و 30 تا 45 دقیقه صبر نمایید. اگر نشانی از التهاب، راش پوستی یا دیگر علائم حساسیت نمایان نشد، با خیال راحت آن را خریداری نمایید.

ژل ابرو بهتر است یا صابون ابرو؟

ژل ابرو هم مانند صابون ابرو برای لیفت ابروها به طرف بالا کاربرد دارد. اما ژل ابرو  ماندگاری زیادی ندارد و باعث می‌شود که بعد از مدتی ابروها حالت خود را از دست بدهند. چراکه فرمولاسیون آن بر پایه آب است و در فصل تابستان به سرعت با عرق پوست از بین می‌رود. به همین دلیل بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها برای ماندگاری بیشتر ابروها در میکاپ عروس از صابون ابرو استفاده می‌نمایند.

استفاده از صابون ابرو باعث ایجاد لایه‌ای ضخیم و حجیم بر روی تارهای مو ابرو می‌شود. به همین دلیل ماندگاری بیشتری دارد. یکی از ویژگی‌های مهم در زمان خرید این صابون این است که باید به ترکیبات آن دقت نمایید. برای مثال این محصول آرایشی حتما باید گلیسیرین داشته باشد. چراکه این نوع صابون‌ها PH کمی داشته و مانع سوزش یا ریزش ابروها می‌شوند. همچنین حالت ایده آلی به ابروها داده و در زمان خرید آن باید دقت کنید که کاملا شفاف و بی رنگ باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *