مقالات

کانتور صورت و آموزش ویدئویی کانتورینگ و برجسته سازی اجزای صورت

کانتور صورت

کانتور صورت یک تکنیک آرایشی جدید است که در میکاپ عروس کاربرد دارد. در این تکنیک آرایشی از سایه‌های روشن و تیره برای برجسته‌سازی استفاده می‌کنند. در واقع کانتورینگ یک روش ترمیمی است. آرایشگران و میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای از این روش برای فرم دهی به صورت و رفع عیوب صورت استفاده می‌کنند. کانتور به کلی یعنی پوشاندن عیوب و برجسته‌سازی نقاط قوت صورت. لازم است بدانید که کانتورینگ فرم‌های مختلف صورت با یکدیگر متفاوت است و برای هر فرم صورت یک مدل کانتورینگ داریم. برای مثال برجسته سازی صورت گرد با صورت بیضی متفاوت است و روش‌های متفاوتی دارد. باید با مهارت و تکنیک فوق العاده بتوانید فرم صورت را زیباتر نشان دهید. در کانتورینگ صورت برای قسمت‌هایی که می‌خواهیم کوچکتر بنظر برسند، رنگ تیره استفاده می‌کنیم. برای نقاط قوت صورت از رنگ روشن یا هایلایتر استفاده می‌کنیم.

شما باید با کانتورینگ بتوانید آرایش صورت را تقویت یا تغییر دهید. در گذشته این تکنیک به معنی برجسته سازی صورت بود. اما امروزه تمرکز بر روی نقاط قوت صورت است. اگر در شبکه‌های اجتماعی کمی بچرخید متوجه خواهید شد که این روش یک تکنیک زیبایی است. از کانتور برای باریک جلوه دادن یا بهبودی برخی از ویژگی‌های صورت استفاده می‌کنند. اما برخی از افراد برای راحتی بیشتر از عمل آن استفاده می‌کنند. اما این کار گاهی خطرناک است و عوارضی دارد. اگر فکر می‌کنید که کانتورینگ صورت کار سخت و پیچیده‌ای است. سخت در اشتباهید. چرا که با چند تکنیک ساده شما حرفه‌ای خواهید شد. برای اینکه کانتور کردن صورت را یاد بگیرید و 3 سوته بتوانید صورت را کانتور کنید در ادامه این مطلب از بهترین میکاپ آرتیست زاهدان سایت آزاده بدخشان با ما همراه باشید.

تفاوت برنزر و کانتور

ابتدا قبل از اینکه بخواهید کانتور صورت را انجام دهید باید تفاوت این محصول را بدانید. کانتور مات است و با استفاده از آن صورت شما عمیق‌تر می‌شود. همچنین زوایای صورت بیشتر نمایان می‌شود. بنابراین به محصولی نیاز دارید که سایه ایجاد کند. اما زمانی که از برنزر استفاده می‌کنید باید به نور خورشید فکر کنید نه سایه. هدف استفاده از برنزر این است که چهره‌ای گرم‌تر ایجاد کنید. این کار با مخلوط محصولی براق کننده انجام می‌شود. در واقع با برنزر، جایی که آفتاب به طور طبیعی به بخش‌هایی مانند شقیقه، بینی، صورت و… می‌تابد، چهره گرم‌تر است.

اقدامات قبل و یا بعد از کانتور صورت

قبل از اینکه بخواهید از پایه کرمی برای کانتورینگ استفاده کنید. ابتدا کرم را بر روی استخوان گونه‌ها بزنید. سپس پایه کرم انتخابی خود را بزنید و برای اتمام کار به صورت، بعد دهید. با ترکیب فونداسیون بر روی هایلایتر، بافت پوست به خوبی دیده می‌شود. در واقع پوست به صورت طبیعی برق می‌زند و این براقی به دلیل برجسته سازی پایه است. برای اینکه بتوانید یک کانتورینگ عالی داشته باشید محصولات درستی را انتخاب کنید. از جمله اقدامات قبل و یا بعد از کانتورینگ، به صورت زیر است:

انتخاب رنگ صحیح  کرم پودر یا کانسیلر

در اولین مرحله، کار پنهان کردن و تغییر رنگ پوست مانند لکه‌های تیره صورت یا تیرگی زیر چشم را با یک رنگ مناسب کانسیلر محو کنید. 5 رنگ اصلی کانسیلر داریم. رنگ زرد آن برای محو لکه‌های تیره، سبز برای خنثی کردن قرمزی، بیسک و نارنجی برای محو سیاهی‌ها کاربرد دارد.  سایه کانسیلر برای اصلاح رنگ انتخابی است. از این سایه در نواحی کمی از صورت استفاده کنید و با یک محو کننده آن را تنطیم کنید.

برای محو کردن نقص‌های صورت

گاهی کرم‌ها نمی‌توانند عیوب صورت را بپوشانند. بنابراین در زمانی که لکه‌ای را می‌بینید به سراغ کانتور صورت بروید. به این ترتیب با کانسیلر و کانتور می‌توانید عیب صورت را پنهان کنید.

برجسته سازی و کانتور صورت

برای یک میکاپ حرفه‌ای به دو محصول نیاز دارید: یکی برای برجسته سازی صورت و دیگری برای کانتورینگ صورت. همیشه برای برجسته سازی از رنگی استفاده کنید که دو درجه از رنگ طبیعی پوست روشن‌تر باشد. با برجسته سازی نواحی اصلی صورت و استفاده از هایلایتر نمای بعدی را در صورت ایجاد می‌کنید. نواحی اصلی صورت عبارتند از:

-گودی یا کبودی زیر چشم‌ها

-گوشه‌های داخلی چشم

-پایین بینی

-بین ابرو

-زیر قوس ابرو

-بالای استخوان گونه

-امتداد کمان ابرو

-چانه

سعی کنید برای برجسته سازی صورت از براش استفاده کنید. چنانچه از هایلایتر مایع استفاده می‌کنید، می‌توانید با انگشت این کار را انجام دهید.

لوازم کانتور صورت

برای اینکه کانتورینگ و برجسته سازی صورت را انجام دهید لازم است لوازم آرایشی زیر را داشته باشید:

  • کرم فشرده که دو یا 3 درجه تیره‌تر از رنگ پوست باشد.
  • هایلایتر که دو یا سه درجه روشن‌تر باشد.
  • براش آرایشی
  • بیوتی بلندر برای محو کردن خطوط
  • سایه که سه درجه زیر رنگ پوست فعلی شما باشد. اگر پوست سردی دارید از سایه خنک (قهوه‌ای مایل به خاکستری) استفاده کنید. اما اگر پوستتان گرم است از سایه گرم (قهوه‌ای قرمز) استفاده کنید.
  • کانتور کرمی یا پودری : اگر پوست خشکی دارید و مجبورید آرایش پوست خشک را انجام دهید بهترین گزینه برای شما کانتور کرمی است.
  • رژ قهوه‌ای مات

استفاده از کانتور پودری

اگر پوست چربی دارید و فقط یک ظاهر مات می‌خواهید از کانتور پودری استفاده کنید. فرمول‌های پودری به خوبی با انگشتان ترکیب نمی‌شوند. بنابراین برای اینکه نتیجه عالی بگیرید از براش آرایشی استفاده کنید. چنانچه می‌خواهید ظاهر تیزی داشته باشید از قلمویی با مو صاف استفاده کنید. اما اگر ظاهر نرم‌تری می‌خواهید از یک براش زاویه دار کرکی استفاده کنید. این نوع براش به خوبی آرایش را پخش می‌کند. اما برای کانتور نواحی کوچک مانند کناره‌های بینی به براشی کوچکتر نیاز دارید. با حرکات رفت و برگشت با براش، کار را پایان دهید.

آموزش مرحله به مرحله کانتور برای مبتدی‌ها

اگر می‌خواهید کانتور صورت حرفه‌ای را انجام دهید طبق مراحل زیر پیش بروید:

-ابتدا پوست خود را با مرطوب کننده و یا یک آغازگر آرایشی، پرایم کنید.

-با کرم پودری که متناسب رنگ پوستتان ایت، پوست را پوشش دهید.

-سپس از هایلایتر برای نواحی زیر چشم، روی بینی، چانه و پیشانی، استخوان‌های ابرو و گوشه‌های داخلی چشم استفاده کنید.

-برای کانتور صورت حتما سایه‌های فرم صورت خود را دنبال کنید. برای مثال اگر فک صورت خود را دوست ندارید و مشخص نیست، مقداری پودر یا کرم را در امتداد لبه‌های استخوان فک بزنید.

-برای گونه برجسته از یک خط کانتور زیر استخوان گونه استفاده کنید.

-بالای پیشانی را کمی تیره کنید.

-سپس منطقه T صورت را محو کنید.

-در آخرین مرحله با اسپری فیکس، آرایش و کانتور صورت را ثابت کنید.

کانتور صورت بر اساس فرم چهره

نحوه کانتورینگ صورت باید به شکل چهره شما بیاید. بنابراین قبل از کانتورینگ شکل صورت خود را تعیین کنید. در ادامه به شما عزیزان کانتورینگ صورت بر اساس فرم چهره را آموزش داده‌ایم:

کانتور صورت مربعی

اگر عرض پیشانی و استخوان گونه و فک شما یکسان باشد صورت شما به شکل مربع است. افرادی که صورت مربعی دارند باید لبه‌های صورت خود را با کانتور زدن در امتداد محیط صورت خود فرم دهند.

کانتور صورت گرد

اگر تمام اندازه‌گیری‌های صورت شما برابر باشد یعنی صورت گردی دارید. تفاوت صورت مربع و گرد این است که صورت گرد گوشه‌های ملایم و گردتری دارد. افرادی که صورت گرد دارند باید با کانتورینگ کناره‌های پیشانی، در امتداد شقیقه‌ها و زیر استخوان گونه و خط فک خود را شکل زاویه‌دارتری ایجاد کنند.

ویدئو آموزش کانتورینگ صورت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *