مقالات

ترفندهای مدل آرایش مات دخترانه و مات کردن کرم پودر و میکاپ

ترفندهای مدل آرایش مات دخترانه و مات کردن کرم پودر و میکاپ

آرایش مات و ساده دخترانه و میکاپ مات عروس این روزها انتخاب اغلب بانوان و دختران می‌باشد. مدل ارایش مات مجلسی و میکاپ مات ساده می‌تواند چهره شما را تغیر دهد و نقاط قوت صورت را نیز تقویت نماید. این روزها دیگر سبک‌های آرایشی براق و اکلیلی طرفداری ندارند و اغلب بانوان بروز به دنبال نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت برای داشتن آرایش مات و ملایم هستند. آن هم به این دلیل است که علاوبر ریسک آرایشی کمتر، سبک آرایش مات و ساده دخترانه برای تمامی مهمانی‌ها و مراسمات مناسب است؛ زیرا جلب توجه کمتری ایجاد می‌کند. منظور از مدل ارایش مات روشن استفاده از محصولات آرایشی است که بر پایه روغن نیستند و افزایش چربی پوست و براقیت پوست را بوجود نمی‌آورند.

در مدل آرایش مات دخترانه از پنکک‌های مات و آرایش چشم با سایه‌های خاکستری و مشکی استفاده می‌شود. این سبک میکاپ از براق بودن چهره می‌کاهد و دوام آرایش را تا حد زیادی بالا می‌برد. حتی بسیاری از عروس‌ها برای میکاپ شب عروسی خود سبک میکاپ مات عروس را برمی‌گزینند. در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان قصد داریم به آموزش آرایش مات و شیک و نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت بپردازیم.

میکاپ مات چیست و چرا مدل آرایش مات دخترانه بهتر است؟

شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده باشد که چرا مدل ارایش مات روشن و میکاپ مات ساده بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد؟ برخی براین باورند آرایش مات تنها مربوط به فوندانسیون میکاپ است. درحالیکه هر بخش از صورت امکان دارد از نوع مات یا براق داشته باشد. بسته به سلیقه شما باید میان میکاپ مات و آرایش محو و ملایم و میکاپ براق مانند آرایش هالیوودی و آرایش شرقی یکی را برگزینید. منظور از میکاپ مات دخترانه استفاده از لوازم آرایشی بدون پایه روغن است که سبب افزایش براقیت و چربی پوست نمی‌شود.

افرادی که پوست چرب دارند بعد از آرایش پوست چرب حال براق و درخشانی روی پوست خود مشاهده می‌کنند. این درخشش ناخواسته ممکن است ظاهری شبیه خیسی و تعریق و چرب شدن پوست بوجود آورد که ناخوشایند است. از این رو اغلب بانوان به دنبال نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت خود هستند. از طرفی مدل ارایش مات مجلسی جلوه‌ای ماندگارتر و بهتر ایجاد می‌کند. درحالت کلی داشتن پوست چرب، استفاده از لوازم آرایش  مخصوصا کرم پودر بی‌کیفیت، عدم پاکسازی پوست قبل از میکاپ را می‌توان برخی دلایل براقیت و چرب شدن پوست درنظر گرفت. برای پیشگیری از این اتفاقات و ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت، باید از یک کرم پودر خوب و مات کننده استفاده کرد. درکنار آن استفاده از ترفندهای مدل آرایش مات دخترانه و کنترل چربی پوست سبب می‌شود تا میکاپ مات بدست آید.

آموزش آرایش مات و شیک و ترفندهای مات کردن کرم پودر و آرایش صورت

درنظر اغلب بانوان و دختران جوان مدل آرایش مات دخترانه سبکی تازه و جدید است که هرگز خسته کننده و تکراری نمی‌شود. شما می‌توانید با زیرسازی پوست و استفاده از آرایش اداری مات در ادارات و محل کار خود حاضر شوید. حتی با اجرای مدل ارایش مات مجلسی امکان حضور در میهمانی‌ها و دورهمی‌ها را دارید. بری از نوعروسان نیز با اجرای میکاپ مات عروس زیبایی چهره خود را دوچندان می‌کنند. بنابراین در هر موقعیتی اجرای مدل ارایش مات روشن زیبا و شیک است و پوست را تمیز و شفاف نشان می‌دهد. برای داشتن میکاپ مات و مات کردن کرم پودر روی صورت روی‌های موثری وجود دارد که ما در ادامه آموزش آرایش مات و شیک بدان خواهیم پرداخت:

پاکسازی و مراقبت از پوست پیش از شروع آرایش مات

به یاد داشته باشید که پیش از هرگونه اقدام برای آرایش، ابتدا باید پوست خود را آماده و تمیز کنید. درغیر این صورت حتی در صورت استفاده از بهترین کرم پودر، باز هم پوست چرب و کثیف بنظر می‌رسد. بنابراین برای داشتن مدل آرایش مات دخترانه باید صورت را با شوینده مناسب بشویید. اگر پوست شما چرب یا مختلط است باید از محصولات کنترل کننده و کاهش دهنده چربی پوست استفاده نمایید. استفاده از تونر مخصوصا برای افراد با پوست چرب باعث تعادل ph پوست و مات شدن میکاپ خواهد شد. استفاده از کرم های مات کننده نیز باید در میکاپ پوست چرب مدنظر قرار گیرند.

استفاده از پرایمر صورت برای مات کردن آرایش مات دخترانه

همانطور که میدانید زیرسازی آرایش در ماندگاری و جلوه آرایش تاثیر فراوانی دارد. درصورتی که می‌خواهید بعد از مدتی میکاپ شما درخشنده و براق نشود باید حتما پیش از استفاده از کرم پودر از یک پرایمر مناسب استفاده کنید. پرایمرها به دلیل جذب چربی اضافی پوست از براقیت و چرب بنظر رسیدن پوست شما جلوگیری می‌کنند. بنابراین بدین صورت می‌توانید آرایش مات و ساده دخترانه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *