مقالات

آرایش محو و ملایم و آموزش آن

آموزش آرایش ملایم

بیشتر خانم‌ها به آرایش محو و ملایم و طبیعی علاقمند هستند. چراکه این روزها دنیا رو به سادگی است و بیشتر خانم‌ها مایل هستند تا میکاپ آنها لایت و نچرال به نظر برسد. میکاپ محو و طبیعی مشخصاتی دارد که به طور کلی از سایر انواع میکاپ جداست. این نوع میکاپ بیشتر باعث شادابی و جوانتر شدن چهره می‌شود. بیشتر عروس‌ خانم‌ها برای میکاپ عروس، سبک میکاپ ملایم و لایت را انتخاب می‌کنند. در ادامه این مطلب از سایت آزاده بدخشان، بهترین میکاپ آرتیست زاهدان با ما همراه باشید تا با مشخصات و مراحل آرایش محو آشنا شوید.

مشخصات آرایش محو و ملایم روزانه

بیشتر خانم‌ها عاشق میکاپ محو و آرایش طبیعی هستند و مایل هستند که میکاپ آنها حالتی نچرال و لایت داشته باشد. باید این انتخاب خانم‌ها را تحسین کرد. زیرا اصول استاندارد میکاپ و زیبایی بر پایه زیبایی طبیعی است. در ادامه شما را با مراحل میکاپ محو آشنا می‌کنیم تا روش صحیح میکاپ طبیعی و ملایم در نقاط مختلف چهره را بدانید. میکاپ محو دارای مشخصاتی است که به صورت معین از سایر انواع میکاپ جدا می‌شود. جالب است بدانید که بازیگران مطرح سینما به علت زیبایی و جذابیت میکاپ محو گرایش بیشتری به این نوع آرایش دارند و معمولا از میکاپ‌های سنگین و چرب دوری می‌کنند. آرایش ساده روزانه بهداشت و سلامت پوست را بیشتر تامین می‌کند. از جمله مشخصات آرایش محو و طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آرایش محو روزانه با تکیه بر سلامت و زیبایی پوست نسبت به زیرسازی سنگین و چرب ترجیح داده می‌شود.
 2. در این مدل آرایش، مدل و رنگ ابروها مطابق با فرم و رنگ طبیعی صورت است.
 3. از انواع ریمل لایت و بلند کننده مژه در این نوع آرایش استفاده می‌شود.
 4. به جای خط چشم از مداد سه صفر میکاپ و سایه دودی برای پر رنگ سازی بن مژه استفاده می‌شود.
 5. رنگ رژلب در آرایش محو بسیار ملایم و محو است و از رنگ‌های براق استفاده نمی‌شود.
 6. رژگونه در این آرایش بسیار ملایم و محو است و مثل رژلب از رنگ‌های براق استفاده نمی‌شود.
مقاله مرتیط >>>>>  پاکسازی صورت و آماده سازی پوست برای میکاپ

به این ترتیب با میکاپ محو، حالت طبیعی چهره محو می‌شود و سلامت پوست تهدید نمی‌شود. اما برخی از خانم‌ها تمایل دارند برای میکاپ محو از تکنیک‌های زیر سازی ملایم استفاده کنند.

آرایش محو و ملایم

آموزش آرایش محو و زیبا برای انواع صورت‌ ها

در زیر به ترتیب به مراحل آرایش محو اشاره کرده‌ایم:

پوشش حلقه‌های سیاه دور چشم از مراحل آموزش آرایش محو صورت به شکل طبیعی

قبل از هر اقدامی باید پوست را مرطوب کنید یا به پوست، مرطوب کننده spf دار یا ضد آفتاب مرطوب کننده بزنید. با این کار انواع پوشش دهنده به نرمی بر روی پوست شما حرکت می‌کند. بعد از کرم دور چشم برای رفع تیرگی‌های زیر چشم یا از کرم پودر مخملی برای از بین بردن لکه‌ها کمک بگیرید. کرم پودر شما بیاد دقیقا همرنگ پ.ست طبیعی شما باشد. این تصور که زیر چشم را با کرمی یک یا دو درجه روشنتر پوشش دهید اصلا درست نیست. همچنین این کار، حالتی طبیعی به چهره شما نمی‌دهد. به همین دلیل از کرم همرنگ پوست خود استفاده کنید و با انگشت اشاره زیر چشم بمالید. این کار را به آرامی انجام دهید تا باعث قرمزی یا ورم چشم نشود.

زیر سازی پوست برای شروع میکاپ

امروزه در کل دنیا از کرمپودرهای چرب کمتر استفاده می‌کنند و گرایش بیشتری به سمت انواع لیکوئیدهای سبک و ملایم صورت گرفته است. همچنین از پنکیک‌های سنگین با پوشش زیاد در آرایش محو استفاده نمی‌شود. بنابراین باید قبل از میکاپ باید پاکسازی صورت و آماده سازی پوست را انجام دهید. این کار باعث جوانسازی پوست شما می‌شود. همچنین با این کار درخشش طبیعی پوست حفظ می‌شود و به علت صافی و یکدست بودن طبیعی به کرم پودر یا پنکیک نیازی نباشد. مراحل زیرسازی میکاپ محو به شرح زیر است:

 • ابتدا صورت را بشویید و مرطوب کننده بزنید.
 • یک لایه کرم ضد آفتاب روی پوست بزنید و چند دقیقه صبر کنید.
 • در این مرحله با پد مخصوص لایه ملایمی از کرم پودر مایع را به همه قسمت‌های صورت بزنید.
 • سپس از پودر فیکس یا پنکک به مقدار خیلی کم بر روی صورت بزنید.
 • سپس با برس کنترلر میکاپ، مابقی پودر را از روی صورت بردارید.
 • یک راه دیگر برای زیر سازی این است که دو خط باریک از کرم 2 و 3 درجه تیره‌تر از پوست را زیر خط گونه‌ها، دو طرف بینی، بالای ابروها بکشید. سپس با انگشتتان آنها را محو کنید.
مقاله مرتیط >>>>>  آرایش پوست چرب و ترفندهای آن

بازبینی میکاپ

در این مرحله باید تمام صورت را به طور دقیق نگاه کنید تا اگر جایی از پوست به کرم یا پوشش دهنده احتیاج دارد آنها را رفع کنید. باید کرم به خوبی در پوست نفوذ کند و در ناحیه‌ای به شکل پخش نشده باقی نمانده باشد. برای صاف تر شدن و زیباتر شدن صورت می‌توانید از پودر یا پنکیک برای جذب چربی و عرق صورت استفاده کنید.

آرایش گونه‌ها از مراحل آموزش آرایش محو و ملایم روزانه

در آرایش محو گونه‌ها نیازی نیست که تکنیک‌های سنگین و پیچیده گریم گونه را استفاده کنید. چراکه این کار سن شما را بیشتر نشان می‌دهد. با کمی رژگونه رزی یا هلویی مات می‌توانید چهره را شاداب‌تر و با نشاط تر کنید. به مداد رژگونه مقدار کمی از رژگونه را به برجستگی گونه‌ها بزنید. به این ترتیب چهره شما جوان‌تر و زیباتر دیده می‌شود. می‌توانید از رژگونه‌های براق پودری که با برس روی گونه اعمال می‌شوند، استفاده کنید. برای اینکار باید سیب گونه را پیدا کنید(لبخند بزنید تا گونه‌ها برجسته و گردی آن مشخص شود). سپس کمی رژ یا کرم قرمز رنگ روی گونه‌ها بزنید و با انگشت آن را در گردی گونه فید کنید. این کار را ترجیحا طبیعی انجام دهید و با توجه به رنگ پوست از رنگ رزی یا گلبهی استفاده کنید.

آرایش چشم و ابروها در میکاپ محو و روزانه

بعد از زیرسازی باید با قلم سه صفر میکاپ و کمی سایه دودی در بین مژه‌ها حرکت کنید تا ناحیه بن مژه رنگ بگیرد. با این کار بدون اینکه از خط چشم استفاده کنید به چشم‌ها فرم داده‌اید و مژه‌ها پرپشت‌تر دیده می‌شوند. این کار را برای مژه‌های پایینی هم انجام دهید. اما دقت کنید که بخش خارجی پلک پایین را کمی مشکی کنید. این کار باعث درشت و کشیده شدن چشم‌ها می‌شود و در آرایش چشم درشت کاربرد دارد.

مقاله مرتیط >>>>>  پرایمر سایه چشم چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

البته در صورت تمایل می‌توانید از خط چشم ساده استفاده کنید. بعد از آن کمی سایه چشم قهوه‌ای لایت و مات به گوشه و گودی بالای پلک بزنید و فرم دهید. سپس آن را فید و محو کنید. در ادامه با یک ریمل ملایم ولی بلند کننده به مژه‌ها کمی رنگ مشکی دهید و زیبایی چشم‌ها را بیشتر کنید.یک روش دیگر برای جذابیت بیشتر چشم‌ها این است که با قلم قهوه‌ای که برای ابروها استفاده می‌کنید، پشت چشم را یک خط تیره بکشید و چشم را به سمت بالا حرکت دهید.

author-avatar

About آزاده بداخشان

زیبایی، نیرویی قدرتمند است که می‌تواند ما را به سوی تعالی رهنمون سازد. تامل در زیبایی، احساس همدلی و نوع‌دوستی را در ما پرورش می‌دهد و روحمان را به لطافت و ظرافت مزین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *