مقالات

آرایش هالیوودی یا سبک میکاپ استروبینگ چیست؟

آرایش هالیوودی یا سبک میکاپ استروبینگ چیست؟

آرایش هالیوودی یا میکاپ استروبینگ که یکی از سبک‌های پرطرفدار سال‌های اخیر است نوعی میکاپ سبک و ملایم می‌باشد که از رنگ‌های شاد و زنده تا اندازه‌ای که طبیعی بودن چهره را نپوشاند استفاده می‌شود. در آموزش آرایش هالیوودی و استروبینگ، تمرکز روی متعادل‌سازی چهره است. در آرایش هالیوودی Celebrity Makeup تضاد میان چشم و لب زیاد است و از رنگ‌های درخشان در لب و رنگ‌های تیره در چشم استفاده می‌شود. آرایش هالیوودی به سبک سلبریتی ها سبکی حرفه‌ای در میکاپ است که اغلب ستاره‌های سینمایی و سلبریتی‌ها برای حضور در مراسمات مهم و جهانی بکار می‌برند. در این سبک تاکید روی ایجاد تعادل در صورت با استفاده از تکنیک‌های گریم حرفه‌ای و پوشاندن نواقص صورت برای افزایش زیبایی می‌باشد.

باتوجه به افزایش ظرافت و معصومیت چهره با گریم‌های هالیوودی، در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان قصد داریم به آموزش آرایش هالیوودی و استروبینگ بپردازیم.

آرایش هالیوودی و استروبینگ چیست؟

سبک‌های آرایشی روز به روز در جهان درحال بروزتر و بیشتر شدن هستند. انواع سبک‌هایی از قبیل آرایش لایت، ارایش کلاسیک، آرایش مات و .. از سبک‌های رایج و میکاپ لبنانی، آرایش هالووین، آرایش اسموکی، میکاپ هالیوودی و ..  از سبک‌های بروز و جدید در این بین هستند. امروزه سبک میکاپ استروبینگ که زیرمجموعه‌ای از سبک میکاپ هالیوودی است، بسیار مورد توجه میکاپ آرتیست‌ها قرار گرفته است. در سبک استروبینگ صورت، به جای استفاده از کانسیلر، از هایلایتر استفاده می‌شود و پوست را درخشان و چهره را جوان‌ جلوه می‌دهد. آرایش هالیوودی در مقایسه با سایر سبک‌های میکاپ نظیر میکاپ مصری، آرایش محو و ملایم و … چهره را درخشان‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد.

در حقیقیت در پاسخ به پرسش استروبینگ صورت چیست؟ می‌توان گفت استروبینگ نوعی کانتور صورت است که تنها از سایه‌های روشن استفاده می‌شود. این سبک میکاپ که زیرشاخه آرایش هالیوودی است نسبت به کانتورینگ صورت نتیجه طبیعی‌تری به دنبال دارد و چهره را مرطوب، براق و سالم خواهد نمود. شما همچنین می‌توانید برای آرایش روزانه خود، تکنیک استروبینگ را بکار ببرید.

آموزش آرایش هالیوودی و استروبینگ

بعد از آشنایی کلی با سبک میکاپ استروبینگ در ادامه به آموزش تکنیک استروبینگ و آرایش هالیوودی به سبک سلبریتی ها خواهیم پرداخت:

آبرسانی پوست

برای آرایش هالیوودی در گام اول باید پوستتان را آبرسانی کنید. کلید درخشش پوست درآرایش هالیوودی به سبک استروبینگ، استفاده از کرم مرطوب‌کننده و آبرسان است. درصورت داشتن پوست چرب باید از کرم‌های مرطوب‌کننده پوست چرب استفاده نمایید.

کرم پودر مرحله بعدی در میکاپ هالیوودی

درصورتی که برای مراسمات رسمی حاضر می‌شوید بهتر است از کرم پودری با پوشانندگی بالا نظیر موس صورت یا کوشن آرایشی استفاده کنید. این محصولات را می‌توانید با اسفنج مخصوص به صورت ضربه‌ای روی پوستتان بزنید تا پوشاندن لکه های صورت با آرایش انجام گیرد.

استفاده از هایلایتر در سبک استروبینگ

در این مرحله از آرایش هالیوودی به سبک استروبینگ، باید از هایلایتری متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید. هایلایتر در نقاطی از صورت که نور بیشتری به آن تابیده می‌شود، بکار می‌رود. برای نمونه روی استخوان ابرو و گونه، گوشه چشم، نوک بینی و گاهی تیغه بینی را می‌توان با این محصول درخشان نمود. استفاده از این محصول در آرایش هالیوودی به افزایش زیبایی صورت کمک شایانی می‌کند. البته باید توجه کنید به تمامی بخش‌های صورتتان هایلایتر نزنید. درصورتی که پوست شما چرب است نیز به پیشانی و چانه خود هایلایتر نزنید؛ زیرا باعث می‌شود پوست درخشش طبیعی خود را از دست دهد.

در سبک آرایش استروبینگ به دو روش از هایلایتر استفاده می‌شود. روش اول باید پیش از استفاده از کرم پودر با کمک یک اسفنج، هایلایتر را به نقاط گفته شده بزنید. در مرحله بعدی نیز روی کرم پودر مقداری هایلایتر پودری استفاده کنید. روش دوم بعد از استفاده از کرم پودر باید از این محصول استفاده کنید و تنها استفاده از یک نوع هایلایتر پودری یا مایع کافی است.

کانتور صورت برای اجرای آرایش هالیوودی

در گام بعدی از آرایش هالیوودی باید کانتور صورت را انجام دهید. در سبک آرایش استروبینگ، کانتور، رژگونه و برنزر بر روی هایلایتر قرار خواهد گرفت. از این رو میکاپ هالیوودی طبیعی‌تر می‌شود. لازم به ذکر است توجه کنید که از برنزر، کانتور و یا رژگونه‌ی برق استفاده نکنید؛ زیرا صورت شما در این حالت بیش از حد درخشان می‌گردد.

استفاده از کانسیلر در Celebrity Makeup

در این مرحله از میکاپ هالیوودی، کانسیلر یا قبل از کرم پودر و یا بعد از آن استفاده می‌شود. درصورتی که شما قصد استفاده از این محصول را بعد از کرم پودر دارید، حتما بعد از آن از پودر فیکس استفاده نمایید. برای آرایش هالیوودی به سبک سلبریتی ها، باید چند نقطه کانسیلر را زیر چشم و روی جوش و لک پوست بزنید. سپس یک خط مورب گوشه چشم و خطی کوتاه بین ابروها، گوشه چشم کنار بینی و خطی نازک روی تیغه بینی و چانه بکشید. سپس با استفاده از براش آرایشی یا اسفنج نقاط کانسیلر را محو نمایید.

کانتور و رژگونه

در آرایش هالیوودی کانتور و رژگونه مرحله مهمی است. زیرا زاویه سازی فک با میکاپ با کانتور و ایجاد سایه در این مرحله انجام می‌گیرد. بنابراین در آرایش صورت لاغر و یا آرایش صورت گرد می‌توان با کانتور فرم و زاویه صورت را تغییر و بهبود داد. درحالت کلی کانتور کمی بالاتر از خط گونه به صورت مورب، چند نقطه کنار تیغه بینی، روی پیشانی و خطی مورب کنار چشم و روی زاویه فک کشیده می‌شود. بعد از آن با استفاده از اسفنج نقاط و خطوط کانتور را محو کنید.

اجرای سایه چشم در آموزش میکاپ هالیوودی

بعد از زیرسازی پوست برای اجرای آرایش هالیوودی Celebrity Makeup، باید به سراغ زیرسازی چشم و اجرای سایه چشم بروید. برای زیرسازی چشم و افزایش ماندگاری میکاپ، از پرایمر سایه چشم استفاده می‌شود. در این مرحله شما باید از خود بپرسید که آیا به آرایش چشم اسموکی علاقه دارید؟ یا آرایش چشم ساده را ترجیح می‌دهید؟ در آرایش هالیوودی معمولا سایه چشم ساده و نود است.

برای اجرای آرایش چشم نود باید با براشی گرد رنگ قهوه‌ای را بالاتر از خط پلک بزنید. بعد از محو کردن آن سایه سفید شاین، را به گوشه چشم و کناره بینی بزنید. در انتها سایه قهوه‌ای را زیر چشم محو کنید تا چشمانتان درشت‌تر بنظر برسد. خط چشم گربه ای بهترین مدل خط چشم در میکاپ هالیوودی است. این مدل خط چشم سبب درشت‌تر بنظر رسیدن چشم‌ها می‌شود. در انتهای آرایش چشم نیز می‌توانید یا با استفاده از مژه مصنوعی و یا ریمل، مژه‌هایتان را پرحجم و زیبا نشان دهید.

رژلب و خط لب در آرایش هالیوودی به سبک سلبریتی ها

برای افزایش ماندگاری رژ لب و فرم‌دهی بهتر، در ابتدا مقداری کرم پودر را به لب خود بزنید. بعد از خط لب، با رژ لب لب‌هایتان را آرایش کنید. برای آرایش هالیوودی رژ لب قرمز کلاسیک یا نود برای آرایش لایت و رنگ‌های زرشکی و قهوه‌ای برای آرایش شب مناسب است.

استروبینگ صورت چیست؟

تکنیک استروبینگ یکی از زیرمجموعه‌های آرایش هالیوودی است که در آن به جای کانسیلر از هایلایتر استفاده می‌شود و چهره براق‌تر و درخشان‌تر بنظر می‌رسد. در بالا روش اجرای این سبک میکاپ آمده است.

ویژگی های آرایش هالیوودی چیست؟

در میکاپ هالیوودی تاکید بر ایجاد تعادل و جلوه‌ای طبیعی در چهره است که با استفاده از رنگ‌های نزدیک به تناژ پوستی و ایجاد بافت طبیعی و شفاف روی پوست، چهره را شیک و ظریف جلوه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *