مقالات

آرایش چشم ریز و ترفندهای آن

آرایش چشم ریز

آرایش چشم ریز فوت و فن‌ها و ترفندهایی دارد. یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای برای میکاپ عروس آرایش چشم ریز و گود باید ترفندهایی بلد باشد تا بتواند چشمان عروس را گردتر و زیباتر کند. اگر یک اشتباه در زمان آرایش چشم ریز انجام شود چشم‌ها ریزتر می‌شود. بنابراین برای این نوع فرم چشم باید با تکنیک‌هایی آشنا باشید. در صورتی که با ترفندهای آرایش چشم ریز آشنایی ندارید در ادامه این مطلب از سایت آزاده بدخشان، بهترین میکاپ آرتیست زاهدان با ما همراه باشید.

آموزش آرایش چشم ریز با چندین مرحله

برای اینکه میکاپ چشم ریز را به درستی انجام دهید طبق مراحل زیر پیش بروید:

تمیز کردن ابروها قبل از آرایش مناسب چشم ریز

برای اینکه آرایش چشم شما زیباتر شود باید ابروها را قبل از میکاپ تمیز کنید. زیرا ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند. اصلاح ابرو در چشمان کوچک باعث برجستگی چشم‌ها می‌شود. ابروی پهن برای چشمان ریز بهتر است. اما به هیچ عنوان برای چشمان ریز نباید ابروها را نازک کنید.

کانسیلر

قبل از میکاپ حتما پاکسازی صورت و آماده سازی پوست برای میکاپ را انجام دهید. سپس برای شروع آرایش چشم ریز از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر باید یک درجه روشن‌تر از پوست باشد. در قسمت بالا و پایین و قسمت داخلی چشم کانسیلر بزنید. حتما از بیوتی بلندر یا براش برای بلید کردن آن استفاده کنید. به هیچ عنوان بیوتی بلندر را روی صورت نکشید. زیرا این کار باعث چروک دور چشم می‌شود.

ترفند خط چشم کشیدن برای آرایش چشم ریز مجلسی

اگر دور تا دور چشم را خط چشم بکشید چشم‌ها کوجکتر نشان داده می‌شوند.  به هیچ عنوان برای چشم ریز از مداد مشکی درون چشم استفاده نکنید. به جای این کار از مداد سفید برای پلک پایین و لبه داخلی چشم استفاده کنید. با مداد چشم سفید، چشم ریز درشت‌تر نشان داده می‌شود. اما از مداد سفید زیاد استفاده نکنید. چراکه استفاده زیاد از آن باعث می‌شود تا آرایش مصنوعی به نظر برسد.  با وجود همه این مسائل اگر بازهم طرفدار خط چشم پایین پلک هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم خط چشم را به صورت بسیار نازک بر روی خط مژه پایین چشم بکشید.

بهترین مدل خط چشم برای آرایش چشم ریز دخترانه

بهترین مدل خط چشم برای چشمان ریز مدلی است که گوشه بیرونی به سمت بالا یا خط چشم قوس داده باشد. این کار را باید تا جایی ادامه دهید که شبیه به خط مژه بلند شود. حتما برای آرایش چشم ریز خط چشم را قرینه بکشید تا چشم شما کج به نظر نرسد. اگر حرفه‌ای نیستید می‌توانید از ترفند خط چشم با چسب استفاده کنید. حتما خط چشم نازک بکشید و از خط چشم مدادی برای محو خط چشم استفاده کنید.

استفاده از سایه سفید یکی از ترفندهای آرایش چشم ریز

با سایه سفید چشم بازتر و بزرگتر می‌شود. خط چشم سفید یا سایه سفید در گوشه داخلی چشم و در امتداد خط مژه پلک پایین باعث درشت‌تر شدن چشم می‌شود.

طریقه سایه کشیدن برای آرایش چشم ریز و پف دار

با براش سایه را بین فاصله چشم و استخوان ابرو بزنید. با فشار دادن این قسمت چشم‌های ریز عمق بیشتری پیدا می‌کنند و حالت کشیدگی چشم از بین می‌رود. حتما به این نکته توجه کنید که رنگ سایه با رنگ پوست همخوانی داشته باشد. برای مهمانی‌ها از سایه براق و روشن استفاده کنید و به طور کلی از سایه‌های رنگ روشن استفاده کنید. سایه‌های تیره چشم را ریزتر می‌کنند و برای آرایش چشم درشت مناسب هستند. با سایه‌های کمرنگ مثل کرم و صورتی پشت پلک را بزرگتر و پهن‌تر کنید.

مژه مصنوعی

در این مرحله از مژه مصنوعی برای درشت‌تر کردن چشم استفاده کنید. مژه گربه‌ای  عروسکی برای چشمان ریز بسیار عالی است. جهت مژه چسباندن ابتدا وسط مژه را نصف کنید و سپس برای هر چشم استفاده کنید.

ریمل و فرمژه

برای حالت دهی به مژه از ریمل و فرمژه استفاده کنید. با سشوار فرمژه را گرم کنید تا مژه‌ها حالت طبیعی‌تری بگیرند. اما دائم از فرمژه استفاده نکنید تا با ریزش مژه مواجه نشوید. سپس از ریمل استفاده کنید. ریمل چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد. از مشکی‌ترین ریمل استفاده کنید و دوبار ریمل بزنید. زیرا اینکار باعث ضخیم‌سازی و پرپشت‌تر نشان دادن مژه‌ها می‌شود.

استفاده از هایلایتر برای آرایش چشم ریز و بادامی

برای آرایش چشم ریز از هایلایتر زیر استخوان ابرو بزنید. این کار باعث گیرایی بیشتر چشم‌ها می‌شود.

محو سیاهی زیر چشم

از بین بردن سیاهی چشم تاثیری در درشتی چشم ندارد اما میکاپ را بد می‌کند. برای جلوگیری از تیرگی زیر چشم عادت‌های سالمی مثل خواب کافی، رژیم غذایی سالم را رعایت کنید. اگر تیرگی بیش از اندازه‌ای دارید از پرایمر نارنجی برای رفع آن استفاده کنید.

محو پف زیر چشم

برای محو پف زیر چشم از چای کیسه‌ای استفاده کنید. ابتدا 2 عدد چای کیسه‌ای را درون آب جوش بگذارید و سپس آن را بیرون بیاورید تا آب اضافی آن خارج شود. زمانی که کیسه چایی خنک شد آن را بر روی پشت پلک خود بگذارید.

چگونه با آرایش چشمان ریز را درشت کنیم؟

در این مطلب به طور کامل این موضوع را به شما آموزش دادیم. اما اگر می‌خواهید میکاپ طبیعی‌تری داشته باشید حتما باید عادت‌های سالمی داشته باشید. برای مثال 8 تا 9 ساعت در شبانه روز خواب کافی داشته باشید. در این صورت گودی زیر چشم ندارید. آب کافی بنوشید و از کرم دور چشم استفاده کنید. همچنین ورزش‌های چشمی را انجام دهید تا میکاپ سر زنده‌ و شادابی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *