مقالات

آموزش چسباندن مژه مصنوعی به صورت ویدیویی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

یکی از دغدغه های میکاپ، آموزش چسباندن مژه مصنوعی است. در واقع می‌توان گفت که همه خانم‌ها دوست دارند مژه‌هایی بلند و زیبا داشته باشند. یکی از دلایلی که افراد و خانم‌ها دوست دارند مژه‌های پر و بلندی داشته باشند این است که مژه بلند و پرپشت در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار است. گاهی ریمل زدن این کار را تا جایی که ممکن است حل می‌کند. اما در برخی مواقع برای پرتر شدن مژه‌ها باید از مژه مصنوعی استفاده کرد. مژه مصنوعی یکی از وسایل آرایشی برای زیباتر کردن آرایش چشم است. بسیاری از آرایشگران و میکا پ آرتیست‌ها بعد از تکمیل آرایش یا همان ابتدای کار از مژه مصنوعی برای میکاپ عروس استفاده می‌کنند. اگر شما به دنبال پاسخ سوالات زیر هستید در ادامه این مطلب از بهترین میکاپ آرتیست زاهدان آزاده بدخشان با ما همراه باشید:

 • روش گذاشتن مژه مصنوعی روی پلک چگونه است؟
 • چگونه می‌توان با گذاشتن مژه مصنوعی چشم‌ها را زیباتر کرد؟

آموزش گذاشتن مژه مصنوعی

مژه‌های بلند و پرپشت آرایش چشم‌ها را جذاب‌تر می‌کند. همچنین مژه‌های بلند باعث بیشتر دیده شدن آرایش چشم مجلسی می‌شود. با این وجود که مژه بلند و پر زیبایی چشمگیری دارد اما برخی از افراد از این نعمت بی بهره هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید. نگران نباشید ما در کنار شما عزیزان هستیم تا هربار مجبور نشوید برای چسباندن مژه مصنوعی به آرایشگاه و سالن‌های زیبایی مراجعه کنید. بلکه به شما عزیزان آموزش چسباندن مژه مصنوعی در منزل را یاد خواهیم داد. روش چسباندن مژه مصنوعی بسیار کار راحت و آسانی است. خودتان به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. مژه‌های مصنوعی در بازار انواع مختلفی دارند که روش چسباندن هر مدل مژه متفاوت است. این مژه‌ها عبارتند از:

 • مژه مصنوعی نواری
 • کامل و یکسره
 • نیمه برای نیمه بیرونی پلک
 • مژه مصنوعی دانه‌ای یا شاخه‌ای
 • مگنتی

روش گذاشتن مژه مصنوعی یکسره به زبان ساده

مژه‌های مصنوعی یکسره در طرح‌ها و اندازه‌های متنوعی در بازار وجود دارند. شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید یک مژه بلند و پر و یا یک مژه کم حجم و کوتاه تهیه کنید. این مسئله بستگی به خودتان دارد. بعد از اینکه مژه مصنوعی دلخواه خود را انتخاب کردید نوبت آموزش چسباندن مژه مصنوعی است. می‌توانید مژه را روی چشم‌ها بگذارید و قسمت‌هایی از مژه مصنوعی که خیلی بلند و غیر طبیعی است را با قیچی کوتاه کنید تا اندازه چشمان شما شود. با این کار مژه طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

آموزش چسباندن مژه مصنوعی و نکات مهم آن

برای اینکه بتوانید چسباندن و گذاشتن مژه مصنوعی را به خوبی انجام دهید حتما طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا آرایش را به طور کامل انجام دهید.
 2. سپس سایه و ریمل را بزنید.
 3. مژه‌های مصنوعی را از جعبه بیرون بیاورید و کمی آن را خم کنید. با این کار می‌توانید حالت انحنای چشم خود را به خوبی بگیرید.
 4. مقداری چسب مخصوص مژه مصنوعی را روی مژه بریزید.
 5. سپس چند لحظه صبر کنید تا چسب از حالت آبکی بیرون بیاید و کمی خودش را بگیرد.
 6. حالا مژه‌های چسب زده را با موچین با دقت روی پلک بگذارید.
 7. بهتر است ابتدا وسط مژه را به وسط پلک بچسبانید. سپس به سراغ ابتدا و انتهای پلک بروید.
 8. بعد از اینکه مژه‌ها چسبانده شد یک خط چشم زیبا روی مژه بکشید تا قسمت‌های خالی، پرتر دیده شود.

اگر بعد از مهمانی و مجالس دیگر خواستید که مژه‌ها را بردارید، برای برداشتن مژه‌ها کمی به مژه‌ها آب بزنید و چشم‌ها را خیس کنید.  بعد از اینکه کمی مژه‌ها خیس شد به آرامی و با ملایمت مژه‌ها را بردارید.

آموزش گذاشتن مژه مصنوعی در خانه به صورت تکه‌ای

گذاشتن مژه کامل و یکسره برای برخی از افراد سخت است. به همین دلیل این افراد ترجیح می‌دهند که مژه را به چند قسمت تقسیم کنند و سپس هر تکه را به صورت جداگانه به چشم بچسبانند. برای اینگونه مژه چسباندن به وسایل زیر نیاز دارید:

 • مژه مصنوعی دلخواه
 • قیچی کوتیکول ناخن
 • چسب مژه مصنوعی

مراحل آموزش چسباندن مژه مصنوعی تکه‌ای

برای اینکه مژه‌های تکه شده را به خوبی به چشم‌های خود وصل کنید باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید مژه را به 3 قسمت تقسیم کنید یا 4 قسمت؟ اگر می‌خواهید 4 قسمت کنید باید انگشت شست خود را در وسط مژه قرار دهید و سپس نصفی از نیمه را قیچی کنید. زمانی که دو نیمه طرفین را جدا کنید به سراغ نیمه اصلی بروید و آن را قیچی کنید. اگر بازهم در انتهای کار بخش اضافه‌ای وجود داشت آن قسمت اضافی را هم با قیچی کوتاه کنید.
 2. سپس بعد از تکه کردن مژه‌ها نوبت آموزش چسباندن مژه مصنوعی تکه‌ای است.
 3. بعد از مدل انتخابی مژه و تکه کردن آن، 1/4 انتهایی مژه را بردارید و به آن چسب بزنید.
 4. چند دقیقه صبر کنید تا مژه به خوبی چسبناک شود.
 5. مژه را در بخش انتهای خط مژه قرار دهید و اجازه دهید تا مژه به خوبی بچسبد.
 6. بقیه تکه‌ها را هم به همین ترتیب در طول خط مژه بچسبانید.

آموزش چسباندن مژه مصنوعی تکی

مژه مصنوعی تکی در سه اندازه کوتاه و بلند و متوسط وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به اندازه مژه و چشم‌های خود از هر سایزی که دوست دارید استفاده کنید. همچنین می‌توانید گوشه داخلی چشم را مژه با سایز کوچک بگذارید و انتها و گوشه خارجی چشم را مژه‌های سایز بلند بگذارید. با این ترفند چشمان شما حالت کشیده و زیبایی پیدا می‌کند. بعضی از بسته‌های مژه ریسه‌ای در داخل خود سه سایز مژه کوتاه، متوسط و بلند دارند. بعضی بسته‌ها هم فقط یک نوع مژه (مثلا فقط مژه‌های بلند) دارند.

آموزش گذاشتن گام به گام مژه مصنوعی تکی برای خود

زمانی که می‌خواهید به مجلسی بروید حتما قبل از اینکه مژه مصنوعی را بچسبانید باید آرایش چشم را انجام دهید. سپس طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • ابتدا مژه‌های خود را با فر مژه حالت دهید. با این کار مژه‌های خودتان یکدست می‌شود. همچنین مژه مصنوعی با مژه‌های خودتان به خوبی ترکیب می‌شود و بین مژه‌ها فاصله‌ای وجود نخواهد داشت. بعد از اینکه فر مژه زدید به مژه‌های خود ریمل بزنید.
 • برای چسباندن مژه مصنوعی باید کمی چسب بر روی مژه‌ها بزنید.باید تعدادی از مژه‌ها را از بسته خارج کنید و پشت دست خود بچسبانید.
 • مژه مصنوعی‌های تکی را با موچین بردارید.
 • سپس به قسمت انتهایی مژه که حالت گره داری دارد آن قسمت گره دار را به چسب آغشته کنید.
 • بعد از این مرحله باید مژه‌ها را با دقت به مژه‌های طبیعی خودتان بچسبانید.
 • می‌توانید با دستتان حالت مژه مصنوعی را تنظیم کنید.
 • زمان چسباندن مژه مصنوعی بهتر است که سر و چشمتان را پایین بگیرید تا تسلط‌ تان بیشتر شود.
 • یکی از نکات مهم در آموزش چسباندن مژه مصنوعی این است که هر چه به طرف گوشه خارجی چشم می‌روید کمی مژه‌ها را به سمت بیرون حالت دهید.
 • بعد از گوشه خارجی چشم به سمت گوشه داخلی بروید. مژه‌های مصنوعی این قسمت را بهم بچسبانید.
 • در انتها دوباره روی مژه‌های مصنوعی و مژه‌های خودتان ریمل بزنید تا یکدست شود.

تعداد مژه مصنوعی تکی بستگی به حالت و اندازه چشم دارد. این کار را تا جایی ادامه دهید که احساس می‌کنید حالت چشم‌های شما زیبا شود. برای اینکه دو چشمان شما شبیه هم شوند تعداد مژه مصنوعی که برای یک چشم را استفاده کردید بشمارید. سپس برای چشم دیگر به همان اندازه مژه مصنوعی بچسبانید.

نکات مهم درباره استفاده از مزه مصنوعی

بعد از گذاشتن و آموزش چسباندن مژه مصنوعی باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • مژه مصنوعی‌ها یکبار مصرف هستند. نباید بعد از کندن دوباره از آن استفاده کنید. زیرا باعث آلودگی و عفونت چشم می‌شود. اما برخی از مژه‌ها قابلیت استفاده تا چندین بار را دارند.
 • استفاده همزمان از مژه مصنوعی و لنز باعث افزایش احتمال عفونت چشم می‌شود.
 • زمان خرید مژه مصنوعی به تاریخ مصرف آن توجه کنید.
 • از مژه مصنوعی برای مدت طولانی استفاده نکنید.
 • مژه مصنوعی مانند سایر لوازم آرایشی یک وسیله شخصی است و نباید به کسی آن را قرض بدهید.
 • بهترین گزینه برای خرید مژه مصنوعی و چسباندن مژه مصنوعی، چسب جراحی است که در دو نوع مشکی و سفید وجود دارد و بعد از استفاده بی رنگ می‌شود.
 • یک روز قبل از گذاشتن مژه مصنوعی، چسب مژه را بر روی پشت گوش امتحان کنید تا حساسیتی نسبت به چسب نداشته باشید. در صورتی که حساسیتی را مشاهده کردید از آن استفاده نکنید.

آموزش ویدئویی چسباندن مژه مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *