مقالات

ریمل زدن حرفه ای و مهم ترین نکات آن

ریمل چشم

اگر می‌خواهید ریمل چشم حرفه‌ای را یاد بگیرید و به بهترین شکل ممکن انجام دهید باید نکاتی را رعایت کنید. با رعایت کردن این نکات زیبایی چشم‌ها چند برابر می‌شود. آرایش چشم یکی از مهم‌ترین اجزای میکاپ عروس است. همه افراد با ریمل آشنایی دارند.

هم خرید و انتخاب ریمل و هم روش استفاده از آن در زیبایی چشم‌ها بسیار تاثیر گذار است. مارک ریمل بستگی به نوع چشم و مژه‌های شما دارد. این محصول آرایشی تنها در عرض چند دقیقه چشمانی زیبا را به شما تحویل می‌دهد. اما اگر از این محصول آرایشی به طور غیر صحیح استفاده کنید سبب می‌شود چشمان زیبا و گیرایی نداشته باشید.  تکمیل کننده آرایش شما است. پس در این مطلب از بهترین میکاپ آرتیست زاهدان سایت آزاده بدخشان با ما همراه باشید تا آموزش ریمل زدن اصولی و حرفه‌ای در خانه با نکات کلیدی را به شما عزیزان به طور کامل آموزش دهیم.

آماده سازی چشم‌ها و آموزش ریمل زدن با فر مژه

قبل از شروع ریمل چشم باید مراحلی مثل سایه زدن و خط چشم را انجام دهید. قبل از هر چیزی ابتدا مژه‌های خود را بشویید. سپس از کمی مرطوب کننده و پرایمر بر روی مژه‌ها بزنید. این 2 محصول آرایشی سبب می‌شوند تا ریمل به خوبی بر روی مژه‌ها بنشیند. حتما قبل از ریمل از فرمژه برای مژه‌ها استفاده کنید. با استفاده از فر مژه چشم‌ها چشم‌ها را باز و درشت می‌کند. این کار را 3 مرته تکرار کنید. برای طریقه فر کردن مژه‌ها با فرمژه آن را نزدیک به ریشه و وسط مژه‌ها به مدت 5 ثانیه نگهدارید. برای این کار هیچ ماده‌ای نباید بر روی مژه‌ها باشد چراکه باعث شکستگی و آسیب دیدگی مژ‌ه‌ها می‌شود. در هنگام خرید فرمژه دقت کنید که پهن باشد تا تمام مژه‌ها یکدست فر شوند. همچنین پد پلاستیکی فر مژه باید کامل در جای خود قرار بگیرد.

آموزش ریمل چشم به طور حرفه‌ای

در زمان استفاده از ریمل موارد زیر را رعایت کنید تا چشمانی زیبا و جذاب داشته باشید:

 • ابتدا در زیمل چشم را باز کنید و براش آن را داخل خودش بچرخانید. اما ریمل را بالا و پایین نکنید. زیرااین محصول آرایشی خشک می‌شود. سپس ریمل را بیرون بیاورید و اضاه مایع را در اطراف ظرف ریمل نگهدارید.
 • اول از همه نگاه را به سمت پاسسن بیندازید و از ریشه تا انتهای مژه را به وبی ریمل بزنید. برای پرتر به نظر رسیدن چشم‌ها این کار را 2 تا 3 مرتبه تکرار کنید. حتما براش ریمل را از بیخ مژه بزنید. برس کشیدن ریمل به مژه‌ها باید به صورت دورانی و به سمت بالا و خارج باشد.
 • تمامی مراحل بالا را برای مژه‌های بالا هم انجام دهید. برای مژ‌ه‌های پایین یکبار ریمل بزنید تا حالت طبیعی چشم از دست نرود.
 • اگر در زمان ریمل چشم، مژه‌ها بهم چسبید از پرایمر قبل از آن استفاده کنید تا این اتفاق نیفتد. بعد از خشک شدن ریمل برای بهم چسبیدگی مژه‌ها حتما با شانه کوچک مژه‌ها را شانه کنید تا ا هم باز شود.

نکاتی درباره ریمل چشم به طور صحیح

حتما بعد و قبل از ریمل زدن نکات زیر را رعایت کنید :

 1. روی بقایای ریمل به هیچ عنوان مجددا ریمل چشم نزنید زیرا چشم‌ها را خسته‌تر نشان می‌دهد. ابتدا چشم‌ها و پلک را بشویید تا ریملی عالی داشته باشید.
 2. بهتر است از ریمل چشم در آخر میکاپ و بعد از آرایش لب قلوه‌ ای استفاده کنید.
 3. در صورتی که می‌خواهید ریمل چشم بهم نچسبد حتما بعد از هربار زیمل زدن کمی صبر کنید تا خشک شود و بعد مجددا تکرار کنید. این کار را نهایت 2 تا 3 بار انجام دهید.
 4. برای اینکه مژ‌ه‌های پرتری داشته باشید از وازلین و روغن کرچک استفاده کنید. این کار را با گوش پاک کن انجام دهید.
 5. اجازه ندهید دیران از ریمل چشم شما استفاده کنند. در صورت استفاده دیگران از این محصول باعث می‌شود که میکروب و ویروس وارد ریمل شود.
 6. اگر محتوای و مایع درون ریمل زیاد است آن را با دستمال کاغذی پاک کنید.
 7. برای مزه‌های کوتاه از ریمل چشم بلند کننده استفاده کنید.
 8. در صورتی که مژه‌های کم پشتی دارید از ریمل حجم دهنده استفاده کنید. اگر در زمان خرید  ریمل هر دو این موارد را داشت که بهتر است.
 9. قلم موی ریمل بسیار مهم است. اگر قلموی مویی باشد حتی مو کوچ مژه را بلند می‌کند. اما  قلموی پلاستیکی جلوه‌ای طبیعی و زیبا به چشم می‌دهد. اما قلموی فیبری مژه‌ها را دارای ضخامت خاصی می‌کند.
 10. حتما قبل از هرچیزی به چشمان خود و نوع ریمل چشم توجه کنید. ریمل مشکی بسیار پرطرفدار است. اما چنانچه مو بلوند و چشم آبی دارید بهتر است از ریمل قهوه‌ای استفاده کنید.
 11. چنانچه برای مدت طولانی می‌خواهید ریمل داشته باشید حتما از نوع ضد آب آن استفاده کنید.

آموزش ریمل چشم به صورت چشم‌های کارتونی

برای اینکه چشم‌ها و مژه‌های مانند شخصیت‌های کارتونی داشته باشید حتما قسمت بیرونی چشم را بیشتر ریمل بزنید. برایبلند شدن مژه‌ها از فرمژه استفاده کنید. همچنین 2 تا 3 بار ریمل را تکرار کنید. اما نه به صورتی که چشم‌ها حالتی مصنوعی بگیرند.

آموزش ریمل زدن حرفه‌ای برای مژه‌های کوتاه

برای مژه‌های کوتاه از رنگ تیره ریمل و بلند کننده آن استفاده کنید. ابتدا یک لایه ریمل چشم بزنید. سپس اجازه دهید خشک شود و مجددا سر مژه و مژه‌های انتهای چشم را ریمل بزنید.

چه افرادی نباید ریمل چشم حجم دهنده بزنند؟

مژه‌های سیخکی هیچ حالتی ندارند. در این حالت باید از فرمژه و ریمل حالت دهنده و بلند استفاده کنند. اما به هیچ عنوان نباید از ریمل حجم دهنده استفاده کنند. زیرا مژه‌ها را سنگین و مصنوعی می‌کند.

ریمل دوسر

یک سر این  ریمل چشم دارای رنگ سفید است. این رنگ باعث تقویت مژه و محافظت از مژه می‌شود و سر دیگر آن ماده ریمل است. این نوع محصول آرایشی چشم بسیار عالی است و حالت چشمان شما را جذاب‌تر می‌کند. برخی دیگر از ریمل‌ها هم هم سر بلند کننده دارند و هم سر حجم دهنده.

ریمل ضد آب و چروکی چشم

برای استفاده روزانه از ریمل چشم ضدآب استفاده نکنید. چراکه پاک کردن آن دشوار است و باید از پنبه و مواد شینده قوی استفاده کنید. اطراف چشم هم بسیار نازک است و پوست چشم را چروک می‌کند.پس در مواقع خاص و ضروری از این نوع محصول استفاده کنید.همچنین پاک کردن آن به علت تقلای زیاد سبب کندن مژه‌ها می‌شود.

ریمل روغنی بهتر است یا آبکی؟

ریمل‌ها از نظر ساختار به دو دسته پودری و مایع تقسیم بندی می‌شوند. پایه اصلی ریمل‌های مایع، آب و روغن است. به ریمل‌هایی که پایه اصلی آن روغن است ریمل ضد آب یا واتر پروف می‌گویند. این ریمل‌ها دیرتر خشک می‌شوند و در برابر ریزش اشک و عرق بسیار مقاوم هستند. ریمل‌هایی که بر پایه آب هستند بسیار سریع خشک می‌شوندو راحت‌تر پاک می‌شوند. برای پاک کردن ریمل پودری و مایع می‌توان از آب استفاده کرد. اما برای ریمل‌های روغنی بهتر است از آب و صابون برای پاک کردن آن استفاده کنید. هر دو این ریمل‌ها مزایا و معایبی دارند که شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید برای ریمل زدن حرفه‌ای از هر کدام از آنها استفاده کنید.

چه ریمل‌هایی بهداشتی هستند و برای ریمل زدن حرفه‌ای مناسب‌ترند؟

ریمل‌های مایع که پایه آنها آبکی است محیط مناسبی برای رشد میکروبها هستند. با افزایش تکثیر این میکروبها شما ممکن است دچار عفونت هاى چشمى، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتى پوسته ریزى لبه پلک شوید. همچنین در موارد شدیدتر ممکن است که به قرنیه چشم خود آسیب بزنید و لک قرینه و اشکال در بینایی شما به وجود بیاید. تمامی این علائم با ادامه مصرف زیادتر می‌شوند. به دلیل اینکه چشم‌ها حساس هستند، بهتر است از این نوع ریمل‌ها کمتر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *