ویدئو

جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت

جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت

در این ویدوئو تخصصی ترین مراحل را برای جلوگیری از ماسیدن و یا کیکی شدن آن را به شما عزیزان آموزش داده‌ایم.

کرم پودر بهترین وسیله آرایشی است که پوست را بدون لکه می‌کند. اما استفاده نادرست آن سبب ماسیدن کرم پودر روی پوست صورت می‌شود. با ماسیدن کرم پودر و پنکیک روی صورت ظاهر پوست کیکی خواهد شد. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید. اصلا نگران نباشید. چراکه در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان، بهترین میکاپ آرتیست در زاهدان به ترفندها و نکات جلوگیری و پیشگیری از ماسیدن کرم پودر روی صورت میپردازیم. در شهری مانند زاهدان بسیار اهمیت دارد که برای بهترین میکاپ عروس در زاهدان، کرم پودر کیکی نشود. برای این مرحله از میکاپ باید زمان زیادی صرف شود تا پوست صاف و هموار گردد و تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت شما بگذارد.

علت ماسیدن کرم ضد آفتاب و کرم پودر روی صورت استفاده نادرست از کرمپودرها است. برای جلوگیری از این کار بهتر است از مرطوب کننده یا آبرسان برای پوست استفاده شود در ادامه این مطلب به تمامی نکات این مرحله از آرایش میپردازیم.

علت ماسیدن کرم پودر روی صورت

در بیشتر موارد برخی از اشتباهات آرایشی باعث ماسیدن کرم پودر می‌شوند که با حذف آنها می‌توان به یکدستی کرم پودر امیدوار شد. در ادامه به این اشتباهات آرایشی اشاره خواهیم کرد:

عدم انتخاب درست کرم پودر

چنانچه از رنگ اشتباهی برای کرم پودر استفاده شود، ظاهر پوست کیکی خواهد شد. بنابراین کرمپودر باید با رنگ طبیعی پوست تطابق داشته باشد. چراکه بزرگترین علت ماسیدن کرم پودر، انتخاب محصول اشتباه است. علاوه بر رنگ باید به فرمولاسیون کرمپودر دقت شود. کرم پودرهای نیمه مات برای پوست‌های مختلط، براق برای پوست‌های خشک و مات برای پوست‌های چرب مناسب هستند. بهترین کار برای تشخیص کرم پودر این است که مقداری از آن را روی پوست بزنید و در نور طبیعی خورشید رنگش را ببینید. کمی صبر کنید تا کاملا کرم پودر روی پوست بخوابد. اگر اکسید نشد و تغییر رنگی نداد، محصول مناسبی برای شما است. اگر پوست سردی دارید باید به دنبال کرمپودرهای صورتی- دارچینی رنگ باشید. اما اگر پوست شما گرم‌تر است باید فونداسیونی با ته رنگ زرد انتخاب نمایید.

عدم استفاده صحیح از کرم پودر از دلایل ماسیدن کرم پودر

یک تصور غلط درباره کرمپودر استفاده بیش از حد آن است. در صورتی که زدن لایه‌های اضافی باعث ماسیدن کرم روی صورت خواهد شد. بنابراین تنها به یک لایه نازک از کرم پودر بسنده کنید. نیازی به زدن کرم پودر به گردنتان نیست. اینکار علاوه بر ایجاد خطوط زشت بر گردن باعث کثیفی یقه‌تان خواهد شد. اگر رنگ درستی را با توجه به ته رنگ پوستتان انتخاب نمایید، نیازی به این کار نیست و خبری از ماسیدن کرم پودر هم نخواهد بود.

عدم آماده سازی پوست

برای استفاده از کرم پودر باید قبل از آن، آماده سازی پوست را انجام دهید. برای این منظور حتما از مرطوب کننده یا سرم و روغن‌های صورت استفاده کرده و چند دقیقه زمان دهید تا مرطوب کننده جذب پوست شود. این کار از کیکی شدن کرم پودر روی پوست در وسط مجالس هم جلوگیری می‌کند.

عدم استفاده از پرایمر از علت پوسته پوسته شدن صورت بعد از کرم زدن

اگر پوستی دارید که در فصل تابستان زیاد عرق می‌کند از یک پرایمر مرغوب با پایه آب استفاده نمایید. پرایمر خط و خطوط و منافذ پوست را پوشانده و کرم پودر بهتر بر روی صورت می‌نشیند و آرایش شما بدون برق افتادن، مدت زمان بیشتری روی پوست دوام می‌آورد. علاوه بر مرطوب کننده از پرایمر هم غافل نشوید. پرایمر قبل از کرم پودر مرحله مهمی است که سطح صافی روی پوست شما ایجاد خواهد کرد. بخصوص نواحی اطراف بینی را با دقت پرایمر بزنید تا کرم پودر به حالت کیکی نشود.

عدم تثبیت کرم پودر از علت‌های ماسیدن آرایش

از دیگر علل گلوله شدن کرم پودر روی صورت عدم تثبیت آن است. معمولا توصیه می‌شود بعد از اتمام آرایش از تثبیت کننده میکاپ استفاده نمایید. بعد از کرم پودر با یک برس کرکی که به پودر تثبیت کننده آغشته شده، مقدار اضافی آن را بتکانید و آن را به تمام صورتتان بمالید تا شاهد ماسیدن کرم پودر بر روی صورت خود نشوید.

استفاده از ابزارهای اشتباه و کثیف از دلایل ماسیدن کرم پودر روی صورت

یکی دیگر از کارهایی که باعث ماسیده شدن کرم پودر بر روی صورت می‌شود این است که احتمالا با انگشت کرم پودر می‌زنید. به جای این کار ترجیحا از بیوتی بلندر و یا براش‌های مخصوص استفاده نمایید. علاوه بر این عدم تمیزی براش و اسفنج برای مدت طولانی از دیگر دلایل ماسیدن کرم پودر است. بنابراین مرتبا براش یا اسفنج را با مایع لباسشویی آنتی باکتریال بشویید و آنها را بر روی بخاری یا شوفاژ یا در هوای آزاد خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *