مقالات

آرایش اداری مناسب محیط سرکار

آرایش اداری مناسب محیط سرکار

آرایش اداری و آرایش مناسب محل کار مناسب برای بانوانی است که تمایل دارند همواره در محیط کار خود ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند. از آنجایی که این دست از افراد ساعات طولانی در سرکار هستند، باید زیبایی چهره‌شان در عین سلامت پوست حفظ شود. برای آرایش مناسب محل کار باید از لوازم آرایشی سبک با رنگ‌های ملایم و طبیعی استفاده کنید. درواقع در میکاپ اداری استفاده از رنگ‌های خیره کننده و چشمگیر در آرایش چشم و لب توصیه نمی‌شود. برای نمونه در این سبک میکاپ از کرم‌های سبک، تینت لب و موادی که باعث ایجاد جوش نشود استفاده می‌شود. ممکن است برخی از بانوان ترفندهای یک آرایش مناسب و سریع برای محل کار را ندانند و به نکات آرایش ساده یا آرایش کارمندی آگاه نباشند.

از این رو در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان قصد داریم به آموزش آرایش اداری و رسمی می‌پردازیم و نکات آرایش اداری، خط چشم اداری، رژ لب اداری و … را خواهیم گفت.

تاثیر آرایش مناسب محیط کار در افزایش اعتماد بنفس

داشتن یک آرایش محو و ملایم مناسب برای محیط کار روی مرتب بودن و راندمان فعالیت فرد در محل کار بسیار تاثیرگذار است. درواقع آرایش کردن برای بانوان راهکاری برای افزایش اعتماد بنفس و شادابی و بروز احساسات است. از این رو همانطور که در مهمانی‌های و جشن‌ها می‌توانید با آرایش برای مراسم رسمی زیبایی چشمگیری داشته باشید، با یک آرایش ساده و اداری نیز می‌توانید موفقیت، انظباط و آراستگی خود را به رخ دیگران بکشید. با نگاهی به زنان موفق می‌توانید این موضوع را دریابید که آن‌ها اغلب ظاهری مرتب و شاداب دارند و از این رو تاثیرگذارتر از دیگر بانوان بنظر می‌رسند.

قطعا انجام پاکسازی صورت و پوست و انجام ترفندهای یک آرایش مناسب برای محل کار تاثیر فراوانی در اعتماد بنفس شما خواهد داشت. بنابراین لازم است بانوان بدانند آرایش مناسب برای محل کار چگونه است؟ و با آموزش آرایش اداری و رسمی آشنا شوند.

اهمیت انجام آرایش اداری و رسمی

برای بسیاری از دختران و بانوانی که به تازگی مشغول به کار شده‌اند این پرسش مطرح می‌شود که آیا باید هر روز آرایش کنم؟ و یا آرایش مناسب محل کار چگونه است؟ هیچ قانونی مبنی بر آرایش نکردن در محل کار و یا حتما آرایش کردن وجود ندارد. اما برای اینکه ظاهری آراسته و مرتب داشته باشید و بتوانید تاثیرگذاری خوبی در میان همکاران خود داشته باشید انجام آرایش اداری گزینه مناسبی است. با انجام یک آرایش روزانه متناسب با محل کار و رسمی می‌توانید مزایای زیر را بدست آورید:

  • موجب افزایش توجه در محیط کاری می‌شود.
  • با استفاده از تن‌ها و رنگ‌های مناسب، آرایش اداری شما را حرفه‌ای تر نشان خواهد داد.
  • باعث افزایش اعتماد بنفس شما در محل کارتان خواهد شد.
  • شاید عجیب باشد اما ممکن است تا حدودی موجب تاثیرگذاری بیشتر شما بر ارباب رجوع گردد.
  • از خستگی و بی حالی صورت شما در طول روز جلوگیری می‌کند.

آموزش آرایش اداری و مناسب محیط کار

اغلب بانوان شاغل برای رفتن به محل کار قصد انجام آرایشی سبک و ملایم را دارند که در بیشتر مواقع آرایش آن‌ها غلیظ می‌شود. بهترین راهکار برای داشتن ظاهری رسمی و آراسته در محیط کار استفاده از بهترین ترفند های ارایش اداری است. از آنجایی که آرایش‌های غلیط و استفاده از کرم پودر مخملی، آرایش چشم اسموکی و رژ لب‌های قرمز و جیغ در محل کار مناسب نیست، بهتر است پروتکل‌های آرایش اداری را رعایت نمایید. در مواقعی مانند حضور در جلسات رسمی بهتر است سبک آرایش بی آرایشی را برای داشتن ظاهری طبیعی درپیش بگیرید. بدین منظور در ادامه به بهترین ترفند های آرایش اداری اشاره می‌کنیم:

تمیز کردن و آماده سازی پوست صورت

بهتر است برای شاداب‌تر بنظر رسیدن خود صبح زود از خواب بیدار شده وپس از ورزش کردن برای گردش خون و درخشندگی پوست دوش بگیرید. با انجام ورزش و دوش گرفتن پف چشم و صورت و خستگی و بی حوصلگی از بین می‌رود. قبل از انجام هر نوع میکاپی باید از انواع پاک کننده پوست نظیر میسلار واتر، تونرها و … استفاده کنید. انتخاب این محصولات براساس نوع پوست باید انجام گیرد. بعد از خشک کردن پوست باید به سراغ روتین پوستی خود بروید و پوستتان را برای میکاپی ماندگاری آماده کنید. استفاده از مرطوب کننده یا آبرسان یکی از واجبات هر نوع میکاپی است.

استفاده از کرم ضدآفتاب

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از بیرون رفتن، استفاده از کرم ضدآفتاب است. برای آرایش اداری به سبب آسیب‌های تشعشعات ناشی از کامپیوتر و بهتر است از کرم ضد آفتاب SPF مناسب استفاده نمایید و هر دو ساعت آن را تمدید کنید.

میکاپ سبک کنید

برای ظاهری اداری و رسمی باید میکاپی بسیار سبک انجام دهید. ارایش مناسب محل کار باید طبیعی و بدور از رنگ‌های خیره کننده بخصوص در چشم و لب باشد. از این رو در آرایش پوست حساس و مناسب محل کار نباید از موس و کرم پودرهای سنگین استفاده شود. بهتر است بدین منظور از کرم‌های BB سبک و تینت لب استفاده کنید. برای آرایش چشم نیز بهتر است تنها به ریمل و استفاده از فر مژه اکتفا شود. برای مرتب سازی ابروها نیز استفاده از صابون ابرو توصیه می‌شود و استفاده از مداد هاشور ابرو و … پیشنهاد نمی‌شود. بدین ترتیب برای داشتن ارایش دخترانه و آرایش اداری طبق مراحل زیر پیش خواهیم رفت:

انتخاب کرم پودر مناسب

باتوجه به زمان طولانی که میکاپ اداری روی پوست می‌ماند و ضرورت ساده و طبیعی بودن آن، باید از یک کرم پودر خوب و سبک متناسب با تناژ پوست خود استفاده نمود. برای افراد با پوست چرب استفاده از پنکک توصیه می‌شود و افراد با پوست خشک نیز بهتر است برای جلوگیری از خشکی بیش از حد از کرم پودر استفاده کنند. برای پوشاندن سیاهی دور چشم و لک‌های صورت نیز درصورت تمایل می‌توانید از کانسیلر کمی روشن‌تر از پوستتان استفاده کنید.

آرایش چشم در محل کار

آرایش چشم در محیط کاری باید بگونه‌ای باشد که پس از گذشت مدت زمان طولانی بهم نخورد. بدین منظور علاوه بر کیفیت لوازم آرایشی، روش استفاده از آن‌ها نیز حائز اهمیت است. برای ریمل بهتر است از ریمیلی با جنس مرغوب به اندازه مناسب استفاده کنید. برای آرایش کارمندی و محل کار نباید از خط چشم استفاده کنید و اگر علاقه و یا عادت به خط چشم دارید، کشیدن خط چشم اداری نازکی در بالای پلک کافی است. استفاده از سایه‌ نیز تنها به رنگ‌های خنثی محدود می‌شود.

فرم دادن ابروها برای آرایش مناسب محل کار

در سبک آرایش اداری استفاده از مداد یا ماژیک ابرو و سایه موجب تیره‌ شدن بیش از حد ابروها می‌شود که توصیه نمی‌گردد. برای مرتب سازی ابروها بهتر است از صابون ابرو استفاده کنید و ابروهایتان را به صورت طبیعی شانه نمایید.

استفاده از رژ لب با رنگ طبیعی

یکی از قواعد اصلی یک آرایش اداری و آرایش کارمندی انتخاب رنگ رژ لب طبیعی و ملایم است. البته منظور از رنگ رژ لب طبیعی، استفاده از رنگ‌های خیلی روشن یا خیلی پر رنگ نیست. در این سبک میکاپ باید تعادل را حفظ کنید. برای آرایش لب‌های در آرایش مناسب محل کار باید از رژ لب اداری با رنگ‌های خنثی و ملایم استفاده نمود. استفاده از رنگ‌های خنثی و ملایم برای رژ لب سبب می‌شوند چهره شما بشاش و سالم بنظر برسد. همچنین این رنگ‌های سبب اشتباه در میکاپ نشده و آرایش شما را به سبک دیگری تبدیل نمی‌کنند. شما می‌توانید برای حفظ تعادل و طبیعی بودن چهره از تینت لب نیز استفاده نمایید.

آرایش مناسب محل کار به چه صورت است؟

برای داشتن آرایش ساده و مناسب با محیط کار بهتر است از لوازم آرایشی سبک با رنگ‌های طبیعی و خنثی طبق مراحلی که در  بالا به آن اشاره شد استفاده نمایید.

آیا سایه‌های شاین دار برای آرایش کارمندی مناسب است؟

خیر. در آرایش رسمی و کارمندی بهتر است از رنگ‌های خنثی و کرمی استفاده گردد و استفاده از سایه‌های شاین دار توصیه نمی‌شود.

بهترین کرم پودر برای آرایش اداری چیست؟

برای فوندانسیون آرایش اداری بهتر است از کرم‌ پودرهای بادوام و سبک استفاده شود و در این مورد به نوع پوست توجه گردد.

بهترین رژ لب برای آرایش مناسب محیط کار چیست؟

برای رژ لب اداری بهتر است از رژ لب‌های جامد و کرمی با رنگ‌های خنثی و ملایم استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *