مقالات

انواع براش آرایشی و کاربرد آن ها در میکاپ

انواع براش آرایشی و کاربرد آن ها در میکاپ

انواع براش آرایشی به‌منظور کاربردهای متنوع و گوناگونی بکار می‌روند. داشتن یک ست براش اصل برای افرادی که علاقه‌مند به میکاپ و آرایش هستند، بسیار واجب است. استفاده از انواع براش ابرو و براش آرایشی فانتزی نه تنها پروسه میکاپ را آسان و سریع‌تر می‌کند، بلکه باعث می‌شود آرایش روی پوست یکنواخت و یکدست بنظر برسد. کاربرد براش آرایشی برای قسمت‌های مختلف صورت نظیر کانتورینگ، رژگونه، خط و سایه چشم، هایلایتر و پنکیک و .. می‌باشد. با تسلط بر نحوه استفاده از براش آرایشی، شما می‌توانید میکاپی بی نقص و زیبا روی چهره خود اجرا کنید. بدین منظور باید با مشاهده عکس انواع براش، عکس براش کرم پودر و دیگر انواع براش آرایشی با آن‌ها و کاربردشان آشنا شوید.

در ادامه این مطلب از سایت آزاده بدخشان شما را در پاسخ به اینکه براش چیست؟ با انواع براش آرایشی، نحوه استفاده از براش آرایشی و کاربرد هرکدام از آن‌ها آشنا خواهیم نمود.

براش چیست و کاربرد براش آرایشی کدام است؟

شاید برای آن دست از بانوانی که به تازگی وارد دنیای آرایش شده‌اند، این سوال پیش آمده باشد که براش چیست؟ یا کاربرد براش آرایشی چیست؟ در پاسخ می‌توان گفت انواع براش آرایشی (Makeup Brush)، ابزاری برای پخش و ترکیب کردن (Blend) لوازم آرایشی روی صورت هستند. براش‌های معمولا از موهای طبیعی یا مصنوعی تولید می‌شوند که با اشکال مختلف نظیر براش آرایشی فانتزی، براش آرایشی پری دریایی و … روی یک دسته چوبی یا پلاستیکی قرار می‌گیرند. استفاده از این محصولات آرایشی مزایای مختلفی را برای اجرای انواع میکاپ نظیر میکاپ مصری، آرایش شب، میکاپ عروس، آرایش پوست سفید، سبزه و … دارد.

از طرفی با نحوه استفاده از براش می‌توانید در مصرف لوازم میکاپ صرفه جویی کنید و آرایشی تمیز، راحت و بی دردسری را داشته باشید. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربردی مخصوص داشته و برای قسمتی از صورت بکار می‌رود. در ادامه به انواع براش و کاربرد آن‌ها اشاره می‌کنیم.

معرفی انواع و کاربرد براش آرایشی

انواع براش آرایشی برای کاربردهای گوناگونی تولید می‌شوند؛ درصورت آشنا نبودن با کاربرد براش آرایشی و نحوه استفاده از آن‌ها نمی‌توانید بهترین استفاده را از آن‌‎ها داشته باشید. از این رو توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید این لوازم آرایشی با عکس انواع براش و کاربرد آن‌ها آشنا شوید. در زیر به پرکاربردترین انواع براش اشاره شده است:

براش پودری

براش‌های پودری جهت استفاده از لوازم آرایشی با ماهیت پودری بکار می‌روند. این محصولات با استفاده از موهای پرپشت و نرم و بلندی که دارند به راحتی لوازم آرایشی پودری را روی صورت پخش می‌کنند. برای نمونه در اجرای پنکک می‌توان از این نوع محصول استفاده نمود.

براش آرایشی پودری

براش مخصوص کرم پودر

برای زدن کرم پودر از براش استیپلینگ یا براش کرم پودر استفاده می‌شود. این محصولات دارای نوک گرد و پهنی هستند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها انواع لوازم آرایشی نظیر کانسیلر، رژگونه، پرایمر و کرم پودر را روی پوستتان به صورت یکنواخت پخش کنید.

براش آرایشی پودری و مخصوص کرم پودر

انواع براش ابرو

این محصولات در انواع مختلف جهت مرتب کردن و شانه زدن ابروها، زدن سایه و ژل ابرو طراحی شده‌اند. کاربرد براش آرایشی در برداشتن مواد و پخش کردن آن روی موهای ابرو و شانه زدن ابروهاست. از همین رو شکل ظاهری این محصولات کمی زاویه‌دار می‌باشد. با استفاده از براش‌های زاویه دار شما امکان زدن سایه یا ژل ابرو را به داخل انتها و کناره‌های ابروی خود خواهید داشت. از شانه ابرو دو طرفه یا براش MF نیز در مرتب و خوش فرم کردن ابروها استفاده می‌شود.

براش آرایشی ابرو

براش خط چشم

یکی از مراحل دشوار در انواع میکاپ بخصوص آرایش چشم اسموکی و آرایش چشم مجلسی، کشیدن خط چشم است. از همین رو شرکت‌های تولیدکننده انواع براش آرایشی برای آسان‌تر کردن این کار براش‌های خط چشم را تولید نموده‌اند. در زیر به پرکاربردترین انواع براش خط چشم اشاره می‌کنیم:

  • براش خط چشم نازک: این محصول با سر نازک و باریک خود برای کشیدن انواع خط چشم گربه‌ ای و … بسیار مناسب است.
  • براش خط چشم با سر تخت: این محصول با نوک باریک و مورب برای کشیدن خط چشم کرمی گزینه مناسبی است.

 

براش رژ لب یکی از انواع براش آرایشی

اغلب میکاپ آرتیست‌های معتبر در جهان، رژ لب زدن را تنها با استفاده از براش آرایشی صحیح می‌دانند. زیرا استفاده از این محصولات علاوه بر آسان‌تر کردن فرم دهی برای آرایش لب قلوه ای، با امکان ترکیب رنگ‌ها و ایجاد سایه روشن در رژ، لب‌هایی برجسته‌تر برای شما ایجاد می‌کند.

براش رژ لب

براش مدادی

از براش مدادی برای هایلایت کردن بخش‌هایی از آن نظیر استخوان ابرو، بینی و قوس بالای لب استفاده می‌شود. همچنین به سبب سر ظریف و نازک این براش‌ها برای اصلاح خط چشم، سایه چشم ظریف و کشیدن خط در زیر چشم نیز می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

براش آرایشی مدادی

براش کانسیلر یا محو کننده

این براش تنها برای زدن کانسیلر در زیر چشم بکار نمی‌رود. بلکه این محصول به دلیل سایز کوچک و ریز خود برای ایجاد خطوطی ظریف در کانتور صورت و پوشاندن لکه های صورت و همچنین زدن پرایمر سایه چشم نیز استفاده می‌شود.

براش آرایشی کانسیلر

براش کانتورینگ

یکی از تکنیک‌های آرایشی عمل کانتورینگ است که برای برجسته‌سازی اجزای صورت بکار می‌رود و این کار قطعا به براش‌های مخصوص کانتور صورت نیاز دارد. زیرا این براش‌ها با سر زاویه‌دار و باریک خود به راحتی می‌توانند در صورت فرد خطوطی برای زاویه دار شدن صورت ایجاد کنند. در واقع با استفاده از این محصولات زاویه سازی فک با میکاپ و گریم بینی نیز انجام می‌شود.

براش رژ گونه

براش رژگونه یکی از معروف‌ترین و اولین براش در میان دیگر انواع است که قبل از آن که سایر انواع این محصولات مورد استفاده افراد قرار گیرند، این محصول بکار می‌رفت. افرادی که در اجرای میکاپ خود با این پرسش مواجه‌اند که چطوری رژ گونه بزنم؟ می‌توانند با این محصول و نحوه استفاده صحیح آن علاوه بر رژگونه، کانتور صورت را نیز انجام دهند.

براش آرایشی رژگونه

براش‌های سایه چشم

یکی از محصولات آرایشی پرکاربرد سایه چشم‌ها هستند که در سال‌های اخیر بدین منظور براش‌های گوناگونی تولید شده‌اند و هرکدام کاربردی مخصوص دارند. در زیر به پرکاربردترین انواع براش آرایشی سایه چشم اشاره می‌کنیم:

  • براش سایه چشم زاویه دار: این محصول با سر زاویه دار خود برای اجرای سایه‌های خطی بکار می‌رود.
  • براش سایه ساده سرگرد: از این محصول برای ترکیب و محو کردن رنگ‌ها استفاده می‌شود.

براش آرایشی سایه چشم

براش بادبزنی

این محصولات کاربردهای متنوعی در زمان میکاپ دارند که نامشان نیز براساس ظاهرشان گذاشته شده است. برخی از کاربردهای براش بادبزنی شامل موارد زیر می‌شود:

  • تمیز کردن صورت از پودرهای اضافی لوازم آرایشی
  • زدن پودر فیکس، هایلایتر و برنزر

براش آرایشی بادبزنی

نحوه استفاده از براش آرایشی کابوکی به چه صورت است؟

براش کابوکی یا براش کرم پودر برای پخش کردن پنکک بکار می‌رود و تراکم آن کم بوده و موهای آزادانه‌ای دارد. برای استفاده از آن باید ابتدا آن را داخل پنکک زد و سپس با تکان دادن اضافه‌های آن را تکاند. استفاده از این براش باعث می‌شود پنکک به خوبی روی پوست بشیند.

براش‌ آرایشی قاشقی چیست؟

این براش‌ها دارای سایزهای مختلف و کاربردهای فراوانی هستند و می‌توان برای پخش کردن کرم پودر از آن‌ها استفاده کرد.  برای داشتن آرایشی یکدست و زیبا بهتر است ست براش اصل قاشقی را تهیه نمایید.

کاربرد براش آرایشی بادبزنی چیست؟

براش بادبزنی یا براش هایلایتر با ظاهری تخت، دسته بلند و موهای نازک به جهت عرض زیاد و سر باریک می‌توانند محصولات آرایشی براق را به خوبی پخش کنند. یکی از کاربردهای رایج این براش در پوشش دهی گونه با پودر هایلایتر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *