مقالات

ژل ابرو و معرفی بهترین مارک آن

ژل ابرو

ژل ابرو یکی از محصولات آرایشی نسبتا جدیدی است که به‌منظور مرتب کردن و فرم دهی به ابروها بکار می‌رود. بسیاری از افراد به دلایلی دچار ریزش ابرو و کم پشتی در ابروهای خود هستند. این افراد همیشه به دنبال راهکاری برای افزایش حجم ابروها و ظاهری زیباتر می‌باشند. استفاده از ژل ابرو، ریمل ابرو و یا روش‌هایی نظیر هاشور ابرو از قبیل راهکارهای داشتن ابروهایی مرتب و پرپشت است. ژل ابرو خوبه؟ در پاسخ می‌توان گفت استفاده از ژل ابرو با توجه به هزینه و قیمت ژل ابرو مقرون بصرفه و تاثیر زیاد در ظاهر یکی از بهترین روش‌های مرتب سازی ابروهاست. با مشاهده فیلم استفاده از ژل ابرو و تاثیر ژل ابرو قبل و بعد می‌توان گفت این محصول روندی همانند لیفت ابرو دارد و با استفاده از آن ابروها به سمت بالا شانه و ثابت می‌شود.

در این بین ممکن است با این پرسش مواجه شوید که ژل ابرو باعث ریزش ابرو میشو؟ یا چرا ژل ابرو سفیدک میزنه؟ ما در ادامه این مطلب از وب سایت آزاده بدخشان به معرفی این محصول و روش استفاده از آن به همراه عوارض ژل ابرو و بهترین مارک آن نظیر ژل ابرو سریتا خواهیم پرداخت.

ژل ابرو چیست؟

این محصول آرایشی روشی معجزه‌آسا برای کسانی است که دارای ابروهایی نامرتب هستند. ژل ابرو همانند ریمل ابرو بوده با این تفاوت که این محصول بی رنگ و دارای بافت سبکی است. برخی از انواع آن نظیر ژل ابرو سریتا به تقویت و رشد ابرو نیز کمک می‌کند. شما با پرداخت قیمت ژل ابرو مقرون بصرفه می‌توانید بدون رفتن به آرایشگاه ابروهایی لیفت شده و مرتب داشته باشید. ماندگاری این محصول تا زمان شستشوی صورت باقی خواهد ماند. همچنین افرادی که ابروهایی فر و یا تارهای ابرویی ضخیم دارند نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. با دقت در چهره افراد سلبریتی متوجه خواهید شد، ابروهایی شانه زده، براق و مرتب یکی از ترندهای سال‌های اخیر است. یکی از محصولاتی که عملکردی مشابه ژل ابرو دارد، صابون ابرو است.

انواع ژل ابرو

اخیرا انواع مختلفی از این محصول در بازار عرضه شده است که دارای رنگدانه هستند. این محصولات به صورت همزمان پرپشتی ابرو و مرتب‌سازی آن را انجام می‌دهند. از این رو افراد با ابروهای نازک می‌توانند از نوع رنگدانه آن استفاده نمایند. درصورتی که ابروهایی بلند و پرپشتی دارید و تنها می‌خواهید فرم ابروهایتان حفظ شود، از نوع بی رنگ استفاده کنید.

اگر ابروهایی کم پشت و نازک دارید با استفاده از ژل ابرو همرنگ با ابروهای خود می‌توانیئ علاوه بر حالت دهی ابرو، فضاهای خالی و کم پشت آن را نیز پرتر نشان دهید.

کاربرد ژل ابرو چیست؟

بسیاری از افراد به این پرسش برخورده‌اند که ژل ابرو خوبه؟ در پاسخ می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین مزایای این محصول مرتب‌سازی ابروهاست. اما در زیر به برخی دیگر از کاربردهای آن نیز اشاره کرده‌ایم:

 • لیفت ابروها
 • پهن‌تر و پرتر نشان دادن ابروها
 • عدم نیاز به مصرف سایه و مداد ابرو با استفاده از ژل ابرو رنگی
 • مرتبی تارهای ابرو برای مدت طولانی
 • عدم نیاز به مراجعه به سالن‌های زیبایی برای لیفت دائم و عوارض آن
 • امکان تغییر مدل ابرو بدون برداشتن ابروها
 • ایجاد
 • ظاهری زیبا و طبیعی در چهره برای آرایش روزانه
 • تقویت ابروها با استفاده از انواع باکیفیت آن مثل ژل ابرو سریتا

تفاوت ژل ابرو با سایه ابرو

بسیاری از خانم‌ها این دو محصول را با هم اشتباه می‌گیرند. درحالت کلی تفاوت این دو محصول در این است که ژل ابرو  وظیفه حالت دهی، ثابت و فیکس نگه داشتن حالت ابرو را برعهده دارد. در برخی مواقع نیز خاصیت تقویت‌کنندگی برای ابروها به دنبال خواهد داشت. همچنین این محصول باعث پرتر، پررنگ‌تر و براقتر نشان دادن ابروها نیز می‌گردد. اما سایه ابرو معمولا به‌منظور پر کردن بخش‌های خالی ابرو بکار می‌رود و کاربر آن بیشتر در زمینه طراحی ابرو و زیباتر شدن آن است. درواقع سایه ابرو عملکردی مشابه با تاتو کردن ابروها دارد.

نحوه استفاده از ژل ابرو

استفاده اشتباه از این محصول ن تنها موجب زیبایی ابروها نخواهد شد بلکه به ابروها فرمی غیرطبیعی و بد می‌دهد. برای جلوگیری از بروز این اتفاق شما باید با مشاهده فیلم استفاده از ژل ابرو روش اجرای آن را بیاموزید و تاثیر شگرف استفاده از ژل ابرو قبل و بعد را مشاهده نمایید. در زیر به مراحل انجام اینکار اشاره می‌کنیم:

 • قبل از استفاده از انواع ژل ابرو باید از تمیزی پوست صورت و ابروها اطمینان حاصل کنید. از این رو پوست صورتتان را بشویید و مواد آرایشی را از روی آن پاکسازی کنید. در مرحله بعد ابروهای نیاز به اصلاح خواهد داشت. و سپس با استفاده از یک برس ابرو، ابروهای را به سمت بالا شانه کنید.
 • در گام بعدی درصورتی که تمایل به استفاده از محصولاتی نظیر مداد یا سایه ابرو دارید آن را روی ابروهای بزنید. چراکه این مرحله بهترین زمان برای این کار می‌باشد. با استفاده از ابزارهای آرایشی خود ابروهایتان را براساس سلیقه به رنگ و حالت مدنظر درآورید و مجددا برس ابرو بکشید.
 • در گام آخر برای استفاده از این محصول باید درب آن را باز کنید. سپس اپلیکاتور آن را به دیواره درب ظرف کمی فشار دهید. چراکه درصورت برداشتن حجم زیادی از آن ابروها بهم خواهند چسبید و ظاهری غیرطبیعی ایجاد خواهد شد. سپس ابروها را به سمت بالا در جهت رشد آن صاف نمایید. سپس اپلیکاتور آغشته به مواد ژل را روی ابروها بکشید و صبر کنید تا خشک شود. برس ابرو به ابرها حالتی زیبا، اریب در جهت رشد آن‌ها خواهد داد.

عوارض ژل ابرو کدام است؟

یکی از دغدغه‌های اصلی بانوان، ریزش ابروها ناشی از استفاده زیاد از محصولات آرایشی گوناگون است. اما باید به این توجه کنید که درصورت خریداری این محصول از برندی معتبر و روش استفاده صحیح، ابروهای شما به هیچ عنوان ریزش پیدا نخواهد کرد. درواقع برندهای معتبر نه تنها عوارض ژل ابرو را به دنبال ندارند بلکه در برخی از آن‌ها تارهای ابرو تقویت نیز می‌گردند. این محصولات در مقایسه با مداد و سایه ابرو بدون عوارض هستند. بنابراین درصورت خریداری بهترین برند و پرداخت قیمت ژل ابرو شما هیچگونه عوارضی را مشاهده نخواهد کرد. لازم به ذکر است استفاده از محصولات تاریخ گذشته و بی کیفیت آسیب‌های جبران ناپذیری را برای ابروهای شما به دنبال خواهند داشت.

بهترین مارک ژل ابرو

همانطور که گفته شد ژل ابرو با توجه به ویژگی‌های خود محصولی بسیار پرکاربرد و مفید است. اما برای تهیه آن و استفاده در انواع آرایش شب، آرایش پلک افتاده، آرایش اداری، آرایش تابستانی و … باید بهترین برند آن را خریداری نمایید. بدین منظور در ادامه به بهترین مارک ژل ابرو می‌پردازیم:

 • ژل ابرو ایدون
 • ژل ابرو سریتا
 • ژل حجم دهنده رنگی ابرو پلامینگ پوپا
 • ریمل ژلی چشم و ابرو آرت دکو

تفاوت صابون ابرو با ژل ابرو چیست؟

این دو محصول هدف یکسانی دارند و عملکردشان مشابه یکدیگر است. اما صابون ابرو دارای ماندگاری بیشتری است. اما با این وجود صابون ممکن است بعد از مدتی پوسته پوسته شود و ظاهری نامرتب در ابروها ایجاد کند.

چرا ژل ابرو سفیدک میزنه؟

این محصول به دلیل آنکه بر پایه آب است با باز بودن در آن برای مدت زیاد خشک شده و موجب ایجاد سفیدک در ابروها می‌شود. بدین ترتیب بعد از استفاده از آن بلافاصله درب محصول را ببندید.

آیا ژل ابرو باعث ریزش ابرو میشود؟

خیر در صورت استفاده از برند معتبر این محصول نه تنها ریزش ابرو اتفاق نمی‌افتد بلکه موجب تقویت ابروها نیز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *